Ščešni "poništio" odličnu partiju Dibale: Juve ispustio 0:2 u Udinama, Bolonja dva puta gubila pa srušila povratnika!

Na početu nedjeljnog programa Serije A, gledali smo dva spektakularna meča – i vidjeli devet golova!

serija 1. kolo udineze juventus bolonja salernitana Izvor: EPA/GABRIELE MENIS

Odličnu partiju Paula Dibale, koji je na odličan način iskoristio činjenicu da se Kristijano Ronaldo našao na klupi, poništio je Vojčeh Ščešni!

Dva katastrofalna poteza poljskog golmana koštala su torinski klub trijumfa u Udinama, koji je u samom finišu preko Portugalca imao šansu da stigne do pobjede...

UDINEZE – JUVENTUS 2:2 (0:2)
/Pereira 51 penal, Delofeu 83 - Dibala 3, Kvadrado 23/

Evropom se brzo proširila vijest da je CR7 zatražio da se ne nađe u startnoj postavi, što je odmah protumačeno kao mogućnost skorog odlaska iz torinskog kluba.

Uprava kluba je brzo reagovala na te navode, a u međuvremenu je svojih pet minuta dočekao Argentinac, koji je do polovine prvog dijela uknjižio gol i asistenciju.

Kristijano Ronaldo se prvi put od dolaska u Juve dvije utakmice zaredom našao van startne postave - na kraju prošle sezone protiv Bolonje i večeras u Udinama!

Prvo je postigao najbrži gol za "bjankonere" u Seriji A otkako se za pobjedu dobijaju tri boda. Bila su mu potrebna dva minuta i tri sekunde da poentira, nakon čega je, dvadesetak minuta kasnije, uposlio Huana Kvadrada za 0:2.

I onda je na scenu stupio poljski golman!

U ranoj fazi nastavka, Pereira je sa "kreča" prepolovio zaostatak "zebri" nakon što je Ščešni oborio Arslana, a onda je u finišu meča izgubio loptu pred golom, što je iskoristio Delofeu i odveo domaće do velikog boda.

I na kraju, u četvrtom minutu nadoknade, Ronaldo je pogodio - ali je gol morao da bude poništen jer se nalazio u ofsajdu!

BOLONJA – SALERNITANA 3:2 (0:0)
/De Silvestri 59, 77, Arnautović 75 - Bonacoli 51, Kulibali 70/

Za to vrijeme, Bolonja Siniše Mihajlovića je u sjajnoj utakmici, u kojom smo vidjeli pet golova, došl do pobjede nad Salernitanom!

Klub sa "Arekija" našao se u eliti prvi put u ovom vijeku, odnosno od sezone 1998-99, vodio je dva ptua protiv domaćina, ali je na kraju morao da se pomiri sa porazom!

Izvor: EPA/ELISABETTA BARACCHI

Svih pet golova vidjeli smo u drugom dijelu – a prije pogodaka, i dva crvena kartona!

Prvo je dva žuta kartona, za samo 60 sekundi, dobio Salernitanin Stefan Strandberg, zatim je u 50. minutu isključen Roberto Sorijano – a onda je počeo spektakl!

Povela je Salernitana pogotkom Federika Bonacolija, Bolonja izjednačila preko Lorenca De Silvestrija, a onda se opet suočila sa minusom nakon gola Mamadua Kulibalija.

Marko Arnautović postao je prvi Austrijanac koji je postigao gol u Seriji A još od 1988. godine i Antona Polstera, koji je bio strijelac za Torino!

Ipak, stvari su spasili Marko Arnautović i De Silvestri!

Nesuđeno pojačanje Crvene zvezde vratio je Bolonju u egal, a onda je Italijan donio potpuni preokret i vratio neophodan mir u svlačionicu Bolonje, nakon šokantne eliminacije od Ternane na startu Kupa Italije.