Selektor BiH nakon pobjede nad Kuvajtom: Bilo i dobrih i loših momenata... Očekujem veću podršku protiv Kazahstana!

BiH je večeras savladala Kuvajt, a u utorak je očekuje daleko važnija utakmica...

bih kuvajt ivajlo petev Izvor: Promo/FS BiH

Kombinovana selekcija BiH savladala je večeras Kuvajt rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici u Zenici, što je prva pobjeda "zmajeva" još od novembra 2019. godine, kada je na gostujućem terenu savladan Lihtenštajn.

"Da budem iskren, danas je falilo malo koncentracije. Imali smo u prvom poluvremenu 3-4 dobre šanse. Što se tiče igre, mogli smo bolje. S obzirom šta smo prošli i šta nas čeka za tri dana, igrači nisu iskoristili šansu kako sam ja htio. Falilo je koncentracije i zbog toga smo malo sporo djelovali sa loptom. U posljednjih 30-35 metara imali smo puno šansi koje moramo da odradimo mnogo bolje. Znam da igrači koji su danas igrali imaju kvalitet, ali obzirom da je prijateljska utakmica, siguran sam da bi drugo poluvrijeme bilo skroz drugačije da smo postigli gol ili dva u prvom poluvremenu. Bilo je i dobrih momenata, bilo je malo i loših, ali ipak pobjeda je pobjeda. Kontrolisali smo cijelu utakmicu, pobijedili smo, analiziraćemo gdje smo pogriješili, šta je bilo dobro i idemo dalje", rekao je selektor BiH Ivajlo Petev nakon meča.

Njega i ekipu u utorak čeka okršaj sa Kazahstanom, koji bi mogao da odredi sudbinu bh. tima u kvalifikacijama za Mundijal 2022.

"Siguran sam da ćemo se za tu utakmicu pripremiti kako treba, odigrati dobro i idemo na pobjedu. Biće nam teže u toj utakmici ako budemo djelovali sporo, ako djelujemo čvrsto i agresivno, sve zavisi od nas", istakao je Petev.

Neizvjesno je još uvijek da li će u tom meču moći da nastupe povrijeđeni Sead Kolašinac i Mateo Sušić.

"Borimo se, imam tu neku nadu, da će obojica biti na raspolaganju."

BiH je večeras imala slabu podršku sa tribina, Bilino polje je praktično bilo prazno…

"Sto posto očekujem punije tribine u utorak! Mislio sam da će i danas biti malo više navijača na tribinama. Biće nam potrebna mnogo veća podrška i vjerujem da ćemo je i imati", zaključio je Petev.