Španci slavili u Prištini, Italijani konačno uspjeli! Favoriti sve bliži SP - Nijemci i Belgijanci sigurni

Favoriti su opravdali očekivanja u kvalifikacionim mečevima.

mundijal 2022 kvalifikacije pobjede španije italije njemačke i belgije Izvor: Profimedia

Polako se stvara slika u pojedinim grupama oko timova koji će ići direktno na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Veliki korak naprijed ka tom putu napravili su favoriti Španija, Italija, Nemačka i Belgija.

Španija je u Prištini savladala tzv. Kosovo - 0:2 (0:1).

Golove su postigli Pablo Fornals u 32. i Ferana Tores u 90. minutu, ali je domaći tim mogao da postigne bar jedan pogodak, pošto ekipa Luisa Enrikea nije igrala ni blizu tako dobro u drugom poluvremenu. Sreća i promašeni ziceri su im pomogli da ne prime pogodak.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Italija je ostvarila prvu pobjedu poslije osvajanja Evropskog prvenstva. Iskalili su bijes na Litvaniji - 5:0 (4:0).

Dva gola dao je Moise Kin, jedan Đakomo Raspadori i Đovani Di Lorenco, dok je Edgaras Utkus matirao svog golmana.

Belgija je u Kazanju bila bolja od Bjelorusije - 0:1 (0:1). Jedini pogodak dao je Denis Prat u 33. minutu, dva minuta ranije je zbog ofsajda poništen pogodak Mičija Batšuaija.

Njemačka je na gostovanju Islandu bila ubjedljiva - 0:4 (0:2). Serž Gnabri je prvi postigao pogodak u 4. minutu, Antonio Ridiger je uvećao prednost u 24, Liroj Sane je dao treći pogodak svog tima u 56, a tačku je stavio Timo Verner koji je ponovo imao nekoliko nevjerovatnih promašaja.

Velika pobjeda za Hansa Flika koji je preuzeo nacionalni tim poslije odlaska Joakima Leva.