Mitrogol nastavlja da trese mreže! Srbin dva puta matirao crnogorskog golmana, Fulam ide ka Premijer ligi!

Aleksandar Mitrović dao dva nova gola za Fulam.

aleksandar mitrović postigao dva gola za fulam protiv birmingema Izvor: Profimedia

Cilj Fulama za ovu sezonu je jasan - povratak u Premijer ligu.

Da bi to učinili direktno potrebno je da zauzmu neko od prva dva mjesta u Čempionšipu ili da budu između trećeg i šestog mjesta i čekaju baraž. A, za to im je potreban raspoložen Aleksandar Mitrović.

Po onome što je viđeno u Birmingemu, on je spreman da vrati tim u elitu. Postigao je dva gola u ubjedljivoj pobjedi - 1:4 (0:2).

Zatresao je Mitrogol mrežu crnogorskog čuvara mreže Matije Šarkića prvo sa penala u 44. minutu, pa potom i u 83. minutu.

Fulam je tako preuzeo prvo mjesto i poslije sedam kola su tamo gdje žele. U isto vrijeme je ovo bio šesti pogodak Srbina u ligi za sada. Ispred je samo Džon Svift iz Redinga sa sedam pogodaka.