Došli iz Premijer lige, lako osvojili Maksimir: Dinamo Zagreb glatko pao, protiv Engleza mora mnogo bolje!

Hrvatski prvak poražen na svom terenu na početku evropske jeseni.

Dinamo-Zagreb-izgubio-od-Vest-Hema-na-Maksimiru Izvor: Profimedia

Dinamo iz Zagreba porazom je počeo učešće u grupnoj fazi Lige Evrope.

Šampion Hrvatske izgubio je kod kuće protiv Vest Hema (0:2), a strijelci za "čekićare" bili su Mihail Antonio u 22. minutu, poslije velike greške defanzivca domaćih Kevina Teofil Katrina, a onda i Deklan Rajs u 52. minutu.

I tom golu prethodila je greška hrvatskog tima, jer je mladi štoper Josip Šutalo pogriješio pri dodavanju, a Rajs je uzeo loptu, sjurio se s njom ka golu i probacio je kroz noge golmana Dominika Livakovića za konačnih 0:2.

Dinamo je do kraja pokušao da bar ublaži poraz, ali su Englezi sačuvali svoju mrežu i završili prvo kolo kao prvoplasirani na tabeli Grupe H.

Sa druge strane, Zagrepčani su doživjeli prvi poraz u grupnoj fazi Lige Evrope poslije čak 13 utakmica.

U drugom meču u okviru iste grupe, Genk je pobijedio Rapid 1:0.