Partizan zaradio 500.000 evra dok je gledao Sadika: Nigerijac rešeta po Španiji, a novac stiže u Humsku!

Autor Dušan Ninković

Nekadašnji golgeter crno-bijelih raspucan je i u Almeriji, za koju je bio strijelac 26. puta.

umar sadik 26 golova bonus 500.000 evra za pertizan Izvor: MN PRESS

Crno-bijeli su pobjedom na Kipru protiv Anortozisa zaradili pola miliona evra, a istu svotu novca samo dan kasnije donosi im i Umar Sadik. Nigerijac koji je u Beogradu bio veoma raspucan nastavio je u istom ritmu i u Almeriji, gdje je već stigao do 26. gola.

U ugovoru koji je potpisan postoji klauzula o 25 golova napadača koji je eksplodirao u Humskoj, pa je sada španski tim u obavezi da razbije kasu i uplati pola miliona beogradskom klubu.

Nigerijac, koji je za kratko vrijeme postao ljubimac crno-bijele publike, bio je dvostruki strijelac na meču Almerije i Alkorkona. Bila su to prva dva pogotka na susretu, a u nastavku meča je Alkorkonov golman postigao autogol nakon Sadikovog penala.

Tim Almerije je već na poluvremenu imao prednost 3:0, pa se nastavlja njihov put ka vrhu tabele. Ove sezone ambicije su ulazak u Primeru, čemu se na neki način nada i Partizan. Postoji klauzula u ugovoru i za tu opciju, pa bi crno-bijeli mogli dodatno da zarade i od plasmana na kraju sezone.

Debitantski nastup u dresu Almerije večeras je upisao Srđan Babić, pozajmljeni defanzivac Zvezde koji je prije samo dva dana govorio za MONDO o utakmici Crvena zvezda - Braga.