Miljanović zadovoljan: Vođstvo 2:0 nas je malo opustilo, ali zaslužena pobjeda Borca!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Trener Borca zadovoljan izdanjem i u prvom i drugom poluvremenu, iako ističe da je izostao završni pas za treći gol crveno-plavih.

nemanje miljanović poslije borac - široki vođstvo 2-0 nas malo opustilo Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac savladao je Široki Brijeg poslije ekspresnih pogodaka Moraitisa i Vranješa, greške dvostrukog asistenta Zakarića i prekida zbog nestanka struje na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Bio je to sadržajan derbi u kojem je Borac zasluženo mogao do pobjede, koja je mogla biti i ubjedljivija da je Borac iskoristio neku od mnogobrojnih šansi.

"Danas su najbitnija bila ta tri boda. Otvorili smo utakmicu jako dobro, došli smo u vođstvo 2:0 i to nas je malo opustilo, dopustili smo Širokom da uđe u utakmicu i preuzme igru. Međutim, nismo imali dovoljno tranzicije u kontranapadu da damo taj treći gol. Nažalost ista scena se dešava, poklanjamo gol Širokom koji ulazi u utakmicu krajem drugog poluvremena i kod 2:1 nisu imali šta da izgube. Ali mislim da je i drugo poluvrijeme bilo naše, dobro smo ga otvorili, kontrolisali igru. Imali smo dosta napada po strani, nismo odigrali taj zadnji pas kako treba, ali mislim da smo zasluženo stigli do tri boda. Čestitam Širokom na dobroj i fer utakmici", rekao je trener Borca Nemanja Miljanović poslije pobjede svoje ekipe.

Banjalučani u utorak gostuju u Mostaru kod Veleža, a potom slijede dva derbija protiv Sarajeva i Željezničara.

"Svaka utakmica je teška, nema lakog protivnika, dosta izjednačena liga trenutno. Nama je bitno da sakupljamo bodove i da se približavamo gornjem dijelu tabele", prokomentarisao je Miljanović.