Katastrofa Mihine "skvadre" na "Meaci": Dva gola Džeke, Inter u narednom kolu može da izjednači veliki rekord!

Ubjedljivo i očekivano, aktuelni šampion na "Đuzepe Meaci" porazio je Bolonju.

inter - bolonja 6:1 edin džeko dvostruki strijelac Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Lautaro Martinez, Škrinjar i Barela redom su pogađali u 6, 30. i 34. minutu i praktično već nakon pola sata doveli Inter do pobjede nad Bolonjom.

A mogla se naslutiti i rezultatska katastrofa i upravo se to desilo. U nastavku još tri lopte u mreži Skorupskog, strijelci su bili Vesino i Džeko dva puta, za zasluženih i ubjedljivih 6:1.

Ni povreda Koree u ranoj fazi meča, umjesto kojeg je u igru ušao Džeko, a kasnije se dva puta upisao u strijelce, nije poremetila nadahnutog domaćina. Tim Siniše Mihajlovića potpuno je razbijen u prvom poluvremenu, pa je u nastavku bilo teško vjerovati da može ugroziti ubjedljivo vođstvo "nerazura".

Početkom nastavka najbliži novom golu bio je Martinez, koji je pogodio prečku, a nedugo zatim Vesino je povisio na 4:0.

Uslijedila su dva pogotka bh. reprezentativca u samo pet minuta, za potpuni debakl "bolonjeza" i treći gol "dijamanta" otkako je obukao dres Intera.

Sve što su uspjeli gosti je utješni pogodak mladog Tijatea u finišu meča.

I u 23. uzastopnom meču fudbaleri Intera tako su postigli barem jedan gol.

Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Sada su nadomak izjednačenja rekorda iz 1950. godine, kada su to činili u 24 utakmice u nizu, a ovaj učinak pokušaće da dostignu u narednom kolu, kada će gostovati Fiorentini. Priliku za obaranje rekorda imaće protiv Atalante, naravno ako prethodno uspiju da zatresu protivničku mrežu u Firenci.

Neće imati čime da bude zadovoljan Mihajlović, čija "skvadra" je upisala prvi poraz u sezoni. Ipak, teško je bilo očekivati da na "Đuzepe Meaci" dođu do bodova, ali svakako da je srpski stručnjak vjerovao da će njegov tim pružiti ozbiljniji otpor.