Gospodin "Posebni" - 1000. put: Đuričić zamalo da pokvari Murinjov veliki jubilej!

Veliki jubilej portugalskog stručnjaka ukrašen pobjedom nakon velike drame.

žoze murinjo 1000. meč u trenerskoj karijeri roma - sasuolo 2:1 Izvor: EPA/FABIO FRUSTACI/ANSA

Žoze Murinjo upisao je večeras 1000. meč u trenerskoj karijeri, a njegova Roma poslije velike drame uspjela je u nadoknadi da savlada Sasuolo 2:1 (1:0).

Sjajni Portugalac tako je veliki jubilej proslavio pobjedom, ali i zabilježio 40. meč u italijanskoj Seriji u kojoj kao domaćin nije upisao poraz! Sa Interom je igrao 38 mečeva na "Đuzepe Meaci", sa Romom dva na "Olimpiku" - i nikad nije izgubio!

A mogao je večeras.

Nije "vučica" briljirala, ali je uspjela da povede nakon sjajne akcije u 37. minutu. Slobodan udarac izveo je Lorenco Pelegrini, prevario je kompletnu odbranu Sasuola, a Brajan Kristante sve je ispratio i pogodio za 1:0.

Sasuolo je bio mnogo bolji u nastavku i uspio da izjednači preko Filipa Đuričića. Prijetili su gosti nekoliko puta, Rui Patrisio odlično je branio, dok je na drugoj strani Tami Abraham pogodio stativu.

Okvir gola pogađali su i gosti, dalekometni šut Hameda Traorea završio je na stativi i izgledalo je da ćemo na "Olimpiku" vidjeti podjelu bodova.

Ali, onda se "ukazao" Stefan El Šaravi. Fenomenalno je u 91. minutu naciljao, te se lopta odbila od stative i završila iza leđa golmana Sasuola.

Bio je to signal za gospodina "Posebnog" da zajedno sa kompletnim stručnim štabom i rezervnim fudbalerima potrči ka južnoj tribini, gdje su smještene najvatrenije pristalice Rome.

I tu nije bio kraj. Đanluka Skamaka par trenutaka kasnije sjajno je pogodio, činilo se za 2:2, ali je ipak bio u nedozvoljenoj poziciji i kompletan plijen ostao je u Rimu.

Sjajni portugalski stručnjak imaće mnogo razloga za slavlje večeras - "vučica" je lider Serije A poslije tri kola, a kraj njegovog imena stoji nevjerovatnih 1000 mečeva na klupi Benfike, Leirije, Porta, Čelsija, Intera, Real Madrida, Mančester junajteda, Totenhema i sada Rome.