Ludi preokret na Sardiniji: Maksimovićeva Đenova od 0:2 do 3:2 za 19 minuta, Saša Lukić strijelac za Torino!

Imao je Kaljari minimalnu prednost na poluvremenu, kasnije postigao još jedan gol i bio na pragu trijumfa, ali je na kraju posljednjeplasirani tim Serije A stigao do velikog slavlja. Saša Lukić strijelac za Torino.

Kaljari - Đenova Izvor: EPA/FABIO MURRU/ANSA

Očajno je Đenova otvorila novu sezonu u Seriji A. U prva dva tim Nikole Maksimovića upisao je isto toliko poraza, uz samo jedan dati i čak šest primljenih golova.

Ipak, rivali su joj bili Inter i Napoli, pa stoga ovi neuspjesi i ne čude mnogo.

Danas su bili na pragu trećeg vezanog poraza, od ekipa koja je od mogućih šest osvojila samo bod u uvodne dvije runde. Činilo se da će Kaljari rutinski slaviti nakon što je Žoao Pedro u 16. minutu realizovao penal, a Luka Ćepiteli u 56. minutu povisio na 2:0.

Ali, za samo 19 minuta viđen je nestvaran preokret na Sardiniji.

Iskusni lisac Matija Destro prepolovio je zaostatak svog tima, te tako još jednom pokazao da mu dueli sa Kaljarijem i te kako prijaju, s obzirom da je u četvrtom uzastopnom meču protiv ovog kluba bio strijelac.

Uslijedila su zatim dva gola Mohameda Faresa i do ovog kola posljednjeplasirani tim lige konačno je zabilježio prvo slavlje.

Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

A novajliji Salernitani, u čijem sastavu nije bilo Franka Riberija, nikako da krene.

Zabilježili su i treći poraz u nizu, ovaj put od Torina, koji je slavio ubjedljivo 4:0. U sudijskoj nadoknadi konačan rezultat postavio je Saša Lukić, a osim njega svih 90 minuta na terenu je za "bikove" proveo i golman Vanja Milinković-Savić.

Salernitana je na tri meča primila čak 11 golova, čime je oboren negativan rekord lige otkako se pobjeda vrednuje sa tri boda (1994/95).