Zavezaću pertlu - ne, bolje da dam gol! Milan gazi, pao je i Lacio, ali to nije najvažnija vijest - vratio se Zlatan!

Ibrahimović odigrao prvi meč za "rosonere" još od maja i odmah se upisao u strijelce.

milan lacio 2:0 serija a 3. kolo zlatan ibrahimović vratio se nakon povrede i postigao gol Izvor: EPA/ROBERTO BREGANI/ANSA

Sjajan povratak Zlatana Ibrahimovića!

Dugo je Šveđanin kuburio sa povredama, nije ga bilo od maja, ali povratak u dres "rosonera" nije mogao biti bolji - u derbiju protiv Lacija ušao je s klupe u 60. minutu, a već nakon sedam minuta upisao se u strijelce, za 2:0.

Zanimljivo da je Zlatan uoči pogotka krenuo da zaveše pertlu na kopački, ali je u pravo vrijeme vidio da se sprema kontranapad Milana. Odlučio je da krene u napad, te isprati dodavanje Ante Rebića i postigne lagan pogodak.

Raspoloženi Hrvat bio je asistent i kod prvog gola. Prethodno je Milan vodio golom Rafaela Leaa iz 45. minuta, mogli su "ronoseri" i do drugog pogotka, duboko u sudijskoj nadoknadi, ali Frank Kesi nije uspio da realizuje penal.

Izvor: EPA/ROBERTO BREGANI/ANSA

Potpuno je dominirao tim Stefana Piolija, iako su mnogo očekivali da bi Rimljani mogli pružiti jači otpor, s obzirom da su djelovali veoma dobro na startu prvenstva. Ipak, dueli sa Empolijem i Specijom i sigurne pobjede 3:1 i 6:1 sigurno da nisu pravi reper, u odnosu na večerašnji dvoboj na "San Siru".

Ne samo da je Ibrahimović postigao gol, nego se i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka sukobio sa trenerom Lacija Mauricijom Sarijem, a italijanski stručnjak izvukao je deblji kraj - dobio je crveni karton.

Milan ostaje lider Serije A sa maksimalnih devet bodova iz tri meča, a priliku da se na čelu tabele izjednači sa njim, ali i Napolijem, večeras će imati Roma, koja na "Olimpiku" dočekuje Sasuolo.