Siniša "pocrvenio" u sudijskoj nadoknadi! Da li je Mihajloviću ovo posljednja utakmica na klupi Bolonje?

Bolonja se poslije "šestice" od Intera, nije vratila na pobjednički kolosijek iako je dva puta vodila protiv Đenove.

Bolonja - Đenova, Serija A, 5. kolo, Siniša Mihajlović Izvor: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Nakon debakla protiv Intera (1:6) u prošlom kolu, Bolonja i njen trener Siniša Mihajlović nisu uspjeli da stignu do trijumfa u italijanskoj Seriji A.

BOLONJA - ĐENOVA 2:2 (0:0)

Srpski stručnjak je prethodne subote doživio jedan od najgorih poraza u trenerskoj karijeri od aktuelnog šampiona Italije, pa su tamošnji mediji odmah krenuli da mu "pakuju" otkaz u Bolonji.

Čak su naveli i da su čelnici kluba sa stadiona "Renato Dal'Ara" već pripremili zamjenu za Srbina, nakon samo jednog poraza u novoj sezoni. U pitanju je legendarni kapiten Rome Danijele De Rosi.

Izvor: EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Međutim, poslije nezanimljivog prvog poluvremena uvodnog meča petog kola, na samom početku drugog dijela domaćin je poveo sjajnim pogotkom škotskog defanzivca Arona Hikija.

Škot je sa ivice kaznenog prostora sjajno pogodio suprotan ugao đenovskog gola i upisao prvenac u Seriji A - 1:0.

Samo šest minuta kasnije, gosti su uzvratili.

Rikardo Orsolini je katastrofalno pogriješio i izgubio loptu na nekih 30-ak metara, uslijedio je sjajan centaršut Domenika Krišita, a Matija Destro je majstorski glavom pogodio za izjednačenje protiv svog nekadašnjeg tima - 1:1.

Mogao je Destro i da napravi preokret samo nekoliko minuta kasnije, međutim, fantastično je odbranio golman Bolonje Lukaš Skorupski.

Ipak, pet minuta prije kraja, Marko Arnautović je iz opravdano dosuđenog penala doveo Bolonju do nove prednosti, a samo dva minuta kasnije, sviran je jedanaesterac i za Đenovu.

Odgovornost je preuzeo Krišito i savladao Salvatorea Sirigua - 2:2.

Nezadovoljan odlukom arbitra Frančeska Fornoa, Mihajlović je žestoko protestovao i sudija mu je pokazao put u svlačionicu, a Srbin je sočnim psovkama počastio italijanskog sudiju.

U posljednjim trenucima, Bolonja je mogla do cijelog plijena ali Sirigu je sjajnom odbranom spasio goste nakon šuta Roberta Sorijana, pa je meč okončan podjelom plijena.