Vanja nije mogao da vjeruje - "Stara dama" se (opet) provukla

Nije Juventus briljirao u "Derbiju dela Mole", ali je golom u samom finišu uspio da slavi protiv Torina.

torino juventus 0:1 serija a 7. kolo Izvor: Profimedia

Juventus nije briljirao, naročito u prvih 45 minuta kada nije uspio da uputi niti jedan šut ka golu gradskog rivala Torina, ali je u samom finišu ipak uspio da dođe do pobjede.

U torinskom "Derbiju dela Mole": TORINO - JUVENTUS 0:1 (0:0)

Potpuno je besposlen u prvom poluvremenu bio srpski čuvar mreže Vanja Milinković-Savić. Njegovi saigrači bili su mnogo raspoloženiji i konkretniji od rivala, ali se mreže nisu tresle.

Poslije dolaska sa pauze, "stara dama" je ipak zaigrala bolje.

Veliku proliku gosti su imali u 53. minutu, kada je Srbin odbranio odličan šut Aleksa Sandra, pokušao je zatim i Huan Kvadrado, ali promjene rezultata nije bilo, te se ušlo u nešto mirniji tok meča.

Činili se da golova neće biti, ali onda je uslijedila sjajna akcija igrača Juventusa. Federiko Kjeza proigrao je Manuela Lokatelija, koji je izuzetno precizno i neodbranjivo pogodio za 0:1 u 86. minutu.

Nije Milinković-Savić mogao da vjeruje da su igrači Torina ostavili toliko prostora za reprezentativca Italije, koji ovu situaciju nije propustio i donio je veliku pobjedu timu Maksa Alegrija.

"Bjankoneri" ne briljiraju, ali su računajući i meč sa Čelsijem u Ligi šampiona upisali četvrti uzastopni trijumf i nastavljaju da napreduju na tabeli.