Dovoljno je samo 30 sekundi: Džeko ušao s klupe, nakon nepun minut postigao gol, a onda iznudio penal za pobjedu!

Bh. reprezentativac igra fenomenalno od dolaska na "Đuzepe Meacu".

sasuolo inter 1:2 serija a 7. kolo edin džeko gol i iznuđen penal Izvor: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Loše je Inter stajao u duelu sa Sasuolom, gubio u prvom poluvremenu (Berardi postigao vodeći gol iz penala u 22. minutu), a onda je Simone Inzagi u 57. minutu napravio četvorostruku izmjenu i ispostavilo se da će to biti ključni trenutak na meču.

Jedan od četvorice novih igrača na terenu je bio Edin Džeko, koji je zamijenio Hoakina Koreu, a samo 30-ak sekundi kasnije bh. reprezentativac, u prvom kontaktu sa loptom, upisao se u strijelce.

Odlično je ispratio dodavanje Ivana Perišića i glavom zatresao mrežu Sasuola. Džeki je to bio već šesti prvenstveni gol u sezoni, čime se na liderskoj poziciji najboljih strijelaca izjednačio sa Ćirom Imobileom (Lacio).

Dvadesetak minuta zatim još jedan sjajan potez Džeke - iznudio je kazneni udarac, koji je u vođstvo "nerazura" pretvorio Lautaro Marzinez.

Mogao je Edin i do drugog gola, tačnije postigao ga je u 82. minutu, ali je poništen zbog ofsajda.

Filip Đuričić igrao je dobrih sat vremena, a onda je ostao bez snage, pa ga je 15-ak minuta prije kraja utakmice trener "zeleno-crnih" Alesio Dionizi poslao na klupu.