Prštalo je na Meaci: Džeko režirao preokret, Inter promašio penal, a Atalanti poništen gol za pobjedu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Duel Intera i Atalante za prepričavanje!

serija a inter atalanta 2-2 edin džeko strijelac Izvor: EPA/MATTEO BAZZI

Često se u izvještajima može pročitati da derbi nije opravdao očekivanja, a rijetki su trenuci kada je situacija potpuno suprotno, kao što je bilo u subotu uveče na stadionu Đuzepe Meaci!

Inter i Atalanta remizirali su 2:2 u duelu u kojem smo vidjeli preokret Atalante, potom novi u režiji Edina Džeke, ali onda u posljednji pet minuta promašen penal "neroazura", te poništen gol Atalante, nakon kojeg je podjela bodova bila neminovna.

Romelu Lukaku terorisao je golmane na startu prošle sezone Serije A, pa je teško da Lautaro Martinez i Edin Džeko mogu nadmašiti učinak Belgijanca i Argentinca, ali navala Intera ubojita je i sa Argentincem i Bosancem, što je pokazao i duel na Meaci.

Lautaro Martinez doveo je Inter u vođstvo, Ežeko je zabio za izjednačenje na 2:2 i izborio penal, ali je Federiko Dimarko upropastio priliku da sa bijele tačke zapečati sudbinu Atalante koja je ispustila veliku priliku da prvi put još od 2014. godine slavi na Meaci.

A bili su blizu.

Ruslan Malinovski "kiflom" u suprotni ugao izjednačio je na 1:1 poslije vodećeg gola Lautara Martineza, a osam minuta kasnije Atalanta je preokrenula.

Rodrigo Toloi zabio ja za 2:1 i prednost ekipe iz Bergama nakon prvih 45 minuta.

Međutim, Edin Džeko u sjajnoj je formi i to je pokazao i na ovom meču.

Nakon dva gola Bolonji i jednog Fiorentini kapiten reprezentacije BiH se upisao u strijece i na ovom meču i režirao nesuđeni preokret Intera.

Nesuđeni, zato što se poslije njegovog pogotka za 2:2 izborenog jedanaesterca u 85. minutu umjesto mreže zatresla prečka.

Federiko Dimarko uzeo je loptu, ali se umjesto u heroja pretvoriou tragičara!

Ovaj promašaj tek je mogao skupo da košta fudbalere Intera, koji su tri minute kasnije namjestili loptu da krenu sa centra, međutim, pogodak Roberta Pikolija za pobjedu Atalante ponipten je nakon intervencije iz VAR sobe.

Lopta je nešto ranije kod intervencije Hnadanovića napustila teren i akcija ekipe Đanpjera Gasperinija iz koje su stigli do pogotka bila je uzaludna.

Na kraju 2:2 za drugi remi, kao i prekid serije od dve pobjede i jednih i drugih.