Drama na utakmici koju gleda cijeli svijet! Igrači dozivali sudiju, a on ljekara - sve je odmah stalo!

Autor Nemanja Majstorović

Arbitar Andre Mariner je momentalno prekinuo utakmicu i poslao igrače u svlačionicu.

Navijaču pozlilo na Njukasl Totenhem Izvor: DAZN/Screenshot

Dramatična scena na utakmici u Engleskoj!

Prvi meč Njukasla od dolaska novih vlasnika, protiv Totenhema, prekinut je u 40. minutu, jer je nekome na tribinama pozlilo. Igra je stala, a doktor domaćih je odmah sa klupe otrčao da pomogne čoveku.

Bilo je toliko dramatično da su igrači sami zastali i pokazali sudiji da bi hitno trebalo da se tom gledaocu pomogne.

Pretpostavka je da je u toku borba za život navijača koji je samo izdaleka bio u kadru tokom TV prenosa. Prema prvim informacijama, on je kolabirao i lekari defibrilatorom pokušavaju da mu hitno pomognu.

Izvor: Profimedia

Sudija Mariner je odmah pokazao igračima da odu u svlačionicu.

Ovaj meč je bio jedan od najiščekivanijih ovog vikenda, jer je njim počela nova era Njukasla - pod vođstvom prebogatih saudijskih gazdi.

Navijači su oduševljeno došli na stadion, igrači su bili motivisani, ali i vjerovatno nervozni zato što znaju da velika većina neće ostati, kao ni menadžer Stiv Brus, koji danas vodi svoj 1.000 meč u Premijer ligi.

U takvom ambijentu, Njukasl je poveo golom Kaluma Vilsona u drugom minutu, nakon čega je nastao delirijum na tribinama. Očekivano, favorit je brzo izjednačio golom Tongija Ndombelea u 17. minutu, a onda i preokrenuo pogotkom Harija Kejna za 1:2.

Nedugo potom, utakmica je bila prekinuta.