Zvezdin rival kiksnuo pred veliki evropski meč: Autsajder im otkinuo bod, ali ostali na vrhu!

Crveno-bijeli putuju u Dansku, gdje će igrati veoma važan meč u grupnoj fazi Lige Evrope.

Mitjiland-nije-pobedio-pred-mec-sa-Crvenom-zvezdom Izvor: Profimedia/MN Press

Crvena zvezda je do vrha napunila mrežu Kolubare u Lazarevcu (7:1), u strijelce se upisao i mladi Marko Lazetić što mu je bio debitantski gol, a naredni meč srpski šampion igraće u grupnoj fazi Lige Evrope. Slijedi gostovanje u Danskoj, timu koji taj meč neće dočekati u tako dobrom raspoloženju.

Iako su i dalje lideri tamošnjeg prvenstva, fudbaleri Mitjilanda uspjeli su da razočaraju svoje navijače i odigraju neriješeno protiv Norsjelanda (2:2), tima koji je do ovog kola bio u katastrofalnoj formi!

Bio je Mitjiland i blizu poraza na ovom gostovanju, pošto su već poslije 28 minuta fudbala imali dva gola zaostatka za svojim domaćinom.

Ipak, promjene koje su napravili na poluvremenu brzo su dale rezultata. Lider danskog šampionata zaigrao je bolje, uspio da preko Žuniora Brumada u 49. i Viktora Linda u 62. minutu stigne do izjednačenje, a ujedno i sačuva prednost na vrhu tabele.

Nakon 12 odigranih kola u Danskoj, Zvezdin protivnik je lider sa 28 osvojenih bodova, dok im je najbliži pratilac Kopenhagen na 25. Ekipa Norsjelanda je iznenadila favorita i tako prekinula veoma neugodan niz. Pred ovo kolo imali su pet uzastopnih poraza u prvenstvu i trenutno se nalaze tek na osmom mjestu u ligi koja ima 12 ekipa.