Poraz u Trabzonu: Zvijezda 09 nije uspjela prirediti iznenađenje i proći turskog šampiona!

Autor Nemanja Majstorović

Semberski tim izgubio u revanšu juniorske Lige šampiona.

Poraz Zvijezda 09 u Trabzonu Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Danas je odigrana revanš utakmica šesnaestinefinala juniorske Lige šampiona u kojem je prvak Bosne i Hercegovine, Zvijezda 09 gostovala Trabzonu. Nažalost, turski šampion je opet pobijedio sa 2:0.

Mrežu su mirovale nakon prvih 45 minuta, da bi u drugom dijelu Trabzon stigao do dva pogotka i riješio pitanje plasmana u osminu finala gdje će igrati sa boljim iz duela Rozenborg-Mitjeland. Golove za domaću ekipu postigli su Saglam u 57. minuti i Cebeci u 70. iz penala.

U prvoj utakmici odigrnoj prije tri sedmice u Ugljeviku, Trabzon je slavio minimalnim rezultatom golom Berkan Tuga, u finišu prvog poluvremena. Ukupnim rezultatom 3-0, Trabzon je prošao dalje.

Ovim porazom ekipa Zlatka Krmpotića završila je takmičenje u najeminentnijem fudbalskom takmičenju na "starom kontinentu".

Trabzonspor: Bosluk, Cebeci, Čelik, Cerahiroglu, Gunaldi, Moradaoglu, Saglam, Sonmezsoy, Uzun, Yilmaz A., Yilmaz G.

FK Zvijezda 09: Ananias, Janjić, Kovačević, Krajišnik, Milošević, Milovanović, Mustafagić, Popara, Samardžić, Sinanović, Tešić.

Inače, omladinska Liga šampiona je podijeljena u dva dijela - grupnu fazu u kojoj igraju juniorski timovi ekipa koje već nastupaju u seniorskoj Ligi šampiona.

Ostali, prvaci svojih zemalja, moraju da odrade i tri nokaut kola do eventualnog pridruživanja ovim ekipama.