“VLADO ODLAZI” - orilo se sa tribina u Bijeljini: Četvrti vezani poraz Radnika, Posušje iznenadilo Želju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sudbina Vlade Jagodića neizvjesna nakon još jednog poraza bijeljinskog kluba. Željezničar poražen u Posušju!

premijer liga bih poraz radnika posušje pobijedilo željezničar Izvor: MONDO/TV Arena sport

Uspio je radnik da vrati iz potpunog ponora na utakmici protiv Širokog Brijega, ali ne i da izbjegne poraz koji ga ostavlja u “kanalu” u Premijer ligi BIH.

Široki Brijeg slavio je rezultatom 2:1 u Bijeljini i tako ostavio Radnik zakucan za dno tabele sa samo sedam osvojenih bodova.

Imala je ekipa Vlade Jagodića svijetlih momenata ove sezone, pobijedili su Zrinjski, osvajali bod protiv Željezničara i Veleža kod kuće, te protiv Širokog Brijega u gostima, ali upravo su Širokobriježani u nedjelju potvrdili očajnu formu Radnika zbog koje je potpuno neizvjesna sudbina Jagodića.

“VLADO ODLAZI” orilo se sa tribina u nedjelju u Bijeljini, nakon što su gosti poveli u 12. minutu golom Ćavara.

Poslije centaršuta sa desne strane Ćavar je imao mnogo prostora i iz prve poslao loptu u mrežu Bijeljinaca.

Nezadovoljstvo domaće publike kulminiralo je 15 minuta kasnije kada je Brekalo volejom za vođstvo Širokog 2:0.

Uspio je Radnik u nastavku da zaigra mnogo agresivnije I što je najvažnije bliže golu Miškića, pa je tu inicijativu krunisao pogotkom u 57. minutu.

Šarić je pogodio i smanjio na 2:1 i tako donio nadu svom timu da može bar do izjednačenja.

Blizu njega bio je Radnik nekih petnaestak minuta prije kraja kada je Vasić nakon centaršuta dohvatio loptu glavom prije golmana Miškića, koji je intervenisao u vazduhu i srušio ga, ali lopta je završila pored gola, a uprkos protestima domaćih nije bilo ni penala.

Miškić je sedam minuta prije kraja spasio svoj gol odličnom intervencijom i odbranio dobar pokušaj Blagojevića iz slobodnog udarca.

Katastrofalan dan Radnika zapečatio je crveni akrton za golmana Azura Aljkanovića, koji je 20 minuta prije isteka sudijske nadoknade intervenisao van svog šesnaesterca i tom prilikom igrao rukom, pa je morao da bude isključen.

Izvor: Armin Heric/Armin Heric/fkz.ba

Otežavajuća okolnost za Bijeljince je to što je direktan rival u borbi za opstanak, ekipa Posušja upisala pobjedu i to nad Željezničarom.

Iznenađenje je najavio Lučić golom iz slobodnog udarca kada je šutirao ispod živog zida i prevario Bendera, a ono je potvrđeno u finišu golom Begića.