Srbin u crveno-bijelom zamalo šokirao Čelsi: Lijanko zaprijetio Kepi, a onda je golman postao heroj na penalima

Zanimljivo veče u Liga kupu Engleske.

čelsi, arsenal i sanderlend prošli u liga kupu engleske Izvor: Profimedia

Brazilski fudbaler srpskih korijena Lijanko Vojnović umalo je bio heroj Sautemptona večeras. Bio je blizu da postigne svoj prvi gol u engleskom fudbalu i tako izbaci Čelsi, ali je njegov udarac u 93. minutu zaustavio Kepa!

Ubrzo poslije toga je Arizabalaga izrastao u junaka "plavaca" jer je Čelsi slavio poslije izvođenja penala. Najskuplji golman svih vremena je odbranio jedan, kod drugog mu je pomogao Smalboun, dok su sa druge strane četvorica od petorica izvođača kod Čelsija bila precizna, pa je osvajač Lige šampiona jedva prošao dalje.

U regularnom toku meča bilo je 1:1, a zanimljivo je da su golovi pali krajem prvog dijela - kada je Haverc poslije kornera u 44. zatresao mrežu - odnosno u drugom minutu nastavka.

Tada je zaspala odbrana Čelsija poslije greške Alonsa, pa je Če Adams izjednačio rezultat.

Morao je da mijenja Tuhel, uveo je Maunta i Čilvela kako bi "trgnuo" ekipu, međutim ispostavilo se da je bolje šanse u samom finišu imao Sautempton, ali ih sreća nije poslužila.

Osim Čelsija, dalje idu i Arsenal i Sanderlend.