Ronaldo odmarao, Junajted ispao! Mojes rastužio bivši klub na "Teatru snova", Matiću kapitenska traka

Mančester junajted je eliminisan iz Liga kupa.

mančester junajted ispao od vest hema u liga kupu Izvor: Profimedia

Mančester junajted se neće boriti za pehar u Liga kupu.

To je postalo jasno posle poraza od Vest Hema na "Old Trafordu" - 0:1 (0:1). Gol vrijedan pobjede postigao je Manuel Lancini u devetom minutu.

Ole Gunar Solskjer je kombinovao tim, pa je tako dao odmor Kristijanu Ronaldu, a ekipu je sa kapitenskom trakom predvodio Nemanja Matić.

Uprkos rano primljenom golu, Junajted u nastavku nije uspio da izjednači. Nisu pomogli ni Džejdon Sančo, Džesi Lingard, Entoni Marsijal, kao ni ulazak Bruna Feranndeša sa klupe.

Ni Dejvid Mojes nije igrao u najjačem sastavu, ali je uspio da rastuži "Teatar snova". Bila mu je to prva pobjeda na spomenutom stadionu još od 2014. godine kada je dobio otkaz u redovima "crvenih đavola".

"Čekićare" u narednom kolu čeka okršaj sa drugim mančesterskim klubom - Sitijem i Pepom Gvardiolom. Taj meč se igra u Londonu 26. oktobra.

Što se ostalih timova tiče, Čelsi i Totenhem su do prolaska stigli poslije penala. Savladali su Aston Vilu odnosno Volvs.