Leotarova serija prekinuta na Tušnju: Tuzla siti za pola sata napunio mrežu Trebinjaca!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

I domaći i gosti promašili po jedanaesterac.

premijer liga bih tuzla siti leotar 4-0 Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Trebinjski Leotar u posljednje vrijeme igrao je u vrlo dobroj formi, ali je seriji bez poraza ipak došao kraj.

Tuzla siti je sve riješio za pola sata, i ne samo to, nego do vrha napunio mrežu Leotara, a pobjeda 4:0 mogla je da bude i ubjedljivija.

Vezala je ekipa Branislava Krunića tri meča bez poraza, odnosno upisala samo jedan neuspjeh na posljednjih šest utakmica, međutim, u nedjelju na Tušnju odigrala je mnogo lošije i zasluženo je poražena.

Prvi poraz Leotara još od kraja septembra nagovijestio je Krpić pogotkom u 15. minutu, a deset minuta kasnije bilo je 2:0, nakon pogotka Džafića.

Poslije samo pola sata igre - 3:0 za Tuzla siti. Pogodio je Mehanović, a to je trebao biti njegov drugi pogodak na meču, međutim, u 21. minutu promašio je jedanaesterac.

Istom mjerom revanširao mu se Aćimović na samom startu drugog poluvremena.

Imao je Leotar priliku da smanji sa bijele tačke i vrati kakvu-takvu neizvjesnost, međutim, Brajlović je odbranio penal Aćimoviću.

Nije Leotar odustajao, Maksimović je nešto kasnije pogodio prečku, imao je klub iz Trebinja još nekoliko šansi, ali umjesto smanjenja vođstva – novi pogodak za domaće, i to poslije novog penala.

Jedanaesterac, dosuđen zbog igranja rukom jednog fudbalera Leotara, Krpić je u 82. pretvorio u pogodak za ubjedljivu pobjedu Tuzla sitija – 4:0.

Poveli su domaći golom Krpića u 15. minuti, a sjajni Džafić je u 25. minuti povisio na 2:0. Nedugo nakon toga ponovo se zatresla mreža gostiju iz Trebinja, a strijelac trećeg gola bio je Mirzad Mehanović.