Grujićeva majstorija protiv Milana! Otresao igrača, pa namjestio gol Porta - Luka Jović igrao za Real!

Dvojica srpskih fudbalera na terenu u mečevima Lige šampiona od 18:45.

Marko-Grujic-asistencija-Luka-Jovic-igrao-za-Real-u-Ligi-sampiona Izvor: Profimedia

Ekipe Milana i Porta podijelile su bodove u Ligi šampiona (1:1), a meč je obilježio i srpski fudbaler Marko Grujić. Nekadašnji vezni igrač Crvene zvezde i Liverpula bio je asistent kod prvog gola na susretu, već u šestom minutu meča.

Tada su Portugalci šokirali italijanski tim, a nakon sjajnih poteza srpskog veziste Luis Dijaz je savladao golmana Tatarušanua.

Grujić je prvo u duelu odnio pobjedu protiv fizički slabijeg Sandra Tonalija, a zatim nakon još nekoliko kontakata sa loptom uposlio fudbalera koji se ubacio po lijevom boku. Dijazu nije bilo teško da zatrese mrežu, ali je Portu bilo teško da sačuva prednost.

Čini se da je Milan zasluženo stigao do izjednačenja, a mogao je i više od toga.

Gol za domaće bio je delo Šansela Mbembe koji je loptu poslao u mrežu svog tima, ali se čini da bi uz konstantan pritisak igrači Milana svakako došli do izjednačenje u nekom trenutku. Drugi dio meča u potpunosti je pripao njima, a uz terensku inicijativu imali su i nekoliko dobrih prilika. Na kraju krajeva, Zlatan je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ekipa Reala je u Madridu savladala Šahtjor (2:1), a dvostruki strijelac bio je Karim Benzema. Ponovo je Luka Jović gledao kako francuski napadač trese mreže, a za razliku od prethodnih nekoliko utakmica, ovog puta je dobio priliku.

Jović je u 79. minutu susreta zamijenio upravo Benzemu koji je nedodirljiv u startnoj postavi. Za srpskog fudbalera su to bili prvi minuti u dresu Reala nakon tačno mjesec dana, pošto je 3. oktobra odigrao posljednjih pola sata protiv Espanjola u Primeri.