PRVA LIGA RS: Sloga zaustavljena na "Mlakvama", preokret Krupe za povratak na prvo mjesto!

Dobojska Sloga doživjela je drugi poraz u sezoni, pa je zbog lošije gol-razlike izgubila lidersku poziciju na tabeli Prve lige Republike Srpske od Krupe, koja je poslije preokreta stigla do 10. prvenstvenog trijumfa.

Prva liga RS, 13. kolo, rezultati, Sloboda - Sloga Doboj 2:0, Krupa - Ljubić 4:1 Izvor: Facebook/Sloboda Novi Grad

Na novogradskim "Mlakvama", četvrtoplasirana Sloboda je u derbiju dočekala lidera na tabeli i stigla do vrijedne pobjede!

SLOBODA - SLOGA 2:0 (0:0)

Izabranici Duška Vraneševića su u jednom tvrdom meču po izuzetno teškom terenu stigli do trijumfa pogocima u drugom poluvremenu - najprije iz jedanaesterca nakon što je u kaznenom prostoru oboren Argentinac Valentin Alvarez, a potom i golom duboko u sudijskoj nadoknadi.

Siguran sa "kreča" bio je Edin Kesić u 71. minutu, a devetu pobjedu u novoj sezoni, Sloboda je potvrdila u sedmom minutu sudijske nadoknade. Strijelac je bio Alen Nuhanović na asistenciju Kesića!

Tim iz Novog Grada sada zaostaje samo dva boda za vodećom Slobodom, koja je zbog lošije gol-razlike ispustila lidersku poziciju na tabeli.

Kiks Dobojlija na "Mlakvama" iskoristila je Krupa, koja je poslije preokreta iz "dvojke u keca"savladala ekipu Ljubića - 4:1 (0:1).

Prnjavorčani su do prednosti stigli golom Anđela Guzijana poslije pola sata igre u Krupi na Vrbasu, ali je sa tri pogotka na početku drugog poluvremena, domaćin preokrenuo rezultat i osigurao 10. pobjedu u sezoni.

Trostruki strijelac za tim iz kanjona Vrbasa bio je Miloš Perović, koji je za samo šest minuta kompletirao "het-trik"! U razmaku od 46. do 52. minuta pogađao je mrežu gostujućeg golmana Mihajla Dabića!

Tačku na novi trijumf Krupe stavio je Nemanja Vidović u 84. minutu - 4:1.

Najubjedljivije pobjede subotnjeg popodneva zabilježili su fudbaleri Zvijezde 09, koji su deklasirali Omarsku sa 5:2, "raspucana" je bila i Kozara, koja je u Gradišci s "pokerom" golova ispratila Podrinje (4:0), kao i Alfa Modriča u duelu sa zvorničkom Drinom (3:0).