vojvodina - crvena zvezda 1:2 superliga srbije preokret u novom sadu

Zvezda se osvetila za osam minuta: Buran derbi - Pavkov i Dragović za preokret!

Beogradski tim nadigrao Novosađane i osvojio cijeli plen u derbiju 16. kola.

vojvodina - crvena zvezda 1:2 superliga srbije preokret u novom sadu Izvor: MN PRESS

Derbi 16. kola Superlige opravdao je očekivanja.

Beogradski i novosadski crveno-bijeli odigrali su meč na Karađorđu, a pobjedu je odnio tim iz prestonice. Nakon preokreta u drugom dijelu meča, Crvena zvezda savladala je Vojvodinu 2:1.

Preokret ekipe Dejana Stankovića dogodio se u samo osam minuta, pošto su Milan Pavkov i Aleksandar Dragović početkom drugog dela meča uspjeli da zatresu mrežu domaćeg tima. Pavkov je to radio i nekoliko desetina sekundi prije nego što mu je gol priznat, ali je prilikom tog pogotka asistent Katai bio u ofsajdu.

Prije pogodaka gostiju, vidjeli smo i vodeći gol za domaće. Mladi Mirko Topić je udarcem po zemlji gađao suprotni ugao, ali je lopta na putu ka golu pogodila Aleksandra Dragovića. Od reprezentativca Austrije odbila se u Borjanovu mrežu, ali se iskusni štoper nešto kasnije iskupio za taj pogodak.

Iako nije blistala, Crvena zvezda se nakon poraza u Evropi od Mitjilanda vratila na pobjednički kolosijek i nastavila potjeru za Partizanom. Sada crveno-bijeli imaju pet bodova manje iz isto odigranih utakmica, a najveći rival će kasnije u toku večeri igrati protiv novosadskog Proletera, na svom stadionu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:37

KRAJ - 1:2!

Crvena zvezda je nakon velikog preokreta i dva gola u samo osam minuta uspela da osvoji sva tri boda na gostovanju Vojvodini!

Pogledajte kako je izgledao meč u Novom Sadu:

18:30

87. minut - Falko!

Imao je dobru priliku Italijan, ali je njegov udarac bio veoma slab i lako ga je zaustavio golman Vojvodine.

18:20

Dragovićev pogodak!

A ovako je Aleksandar Dragović doneo prednost gostima iz Beograda:

Treći gol na meču, Zvezda je stigla do prednosti.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

18:19

Gol za izjednačenje!

Ovako je Milan Pavkov poravnao rezultat u Novom Sadu:

Drugi gol na meču Novom Sadu i izjednačenje gostiju.

18:15

71. minut - Povreda Dragovića!

Deluje da je štoper Crvene zvezde dobio udarac u glavu prilikom jednog prekida i gužve u kaznenom prostoru Vojvodine. Trenutno je meč prekinut kako bi se reprezentativcu Austrije ukazala pomoć.

18:08

Izmena!

Umesto Petra Stanića, na terenu je Njegoš Petrović. Nešto ranije je menjala i Vojvodina, pa je Uroš Kabić ušao umesto Miljana Vukadinovića.

18:05

61. minut - GOOOOOOOOL, DRAGOVIĆ!

Pogodila ga je lopta kod prvog gola na meču, ali je sada poslao i u protivničku mrežu! Sanogo je glavom prebacio loptu na drugu stativu, a Dragović tamo uhvatio volej za 1:2 u Novom Sadu!

18:03

59. minut - Simić!

Odmah šansa i na drugoj strani. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Veljko Simić namučio je Borjana i izborio korner za svoj tim.

18:02

59. minut - Falko!

Gradio je poziciju rezervista Crvene zvezde, na kraju se okušao i karakterističnim udarcem po zemlji u bliži ugao, ali je to bio lak posao!

17:56

53. minut - GOOOOOOOOOL, PAVKOV!

Sad nema ofsajda! Milan Pavkov je ponovo loptu smestio u mrežu, ovog puta na asistenciju Petra Stanića, a uz pomoć prečke.

17:54

50. minut - Poništen gol Zvezde!

Pogodio je Milan Pavkov nakon jedne od retkih tečnih akcija Zvezde, ali gol nije priznat. Pre nego što je na levom boku dobio loptu i poslao je pred gol, u ofsajdu je bio Aleksandar Katai.

17:49

Izmene!

Trostruku promenu pravi Dejan Stanković na poluvremenu.

Izašli su Gajić, Pankov i Ben, a u igri su Marko Gobeljić, Strahinja Eraković i Filipo Falko.

17:37

Pogledajte gol!

Ovako je Vojvodina stigla do prednosti protiv Crvene zvezde:

Domaćin je u 30. minutu zatresao mrežu.

17:33

POLUVREME - 1:0!

Od 30. minuta Vojvodina vodi protiv Crvene zvezde, a gosti iz Beograda nisu uspeli na pravi način da odgovore na taj pogodak. Aktuelni šampion imao je samo dva ozbiljna pokušaja, a igrom u prvom delu meča nije impresionirao.

17:30

45. minut - Stativa!

Najozbiljniji pokušaj gostiju na današnjem meču. Petar Stanić je pogodio stativu udarcem sa nešto više od dvadeset metara.

17:27

41. minut - Gosti bez prave šanse!

Crveno-beli su u jednom periodu meča imali terensku inicijativu, ali još nema prave, velike prilike. Moraće bolje ekipa Dejana Stankovića u nastavku meča.

17:15

30. minut - GOOOOOOOOL, TOPIĆ ili autogol!

Vojvodina vodi protiv Crvene zvezde! Mladi fudbaler domaćeg tima bio je najsnalažljiviji u kaznenom prostoru, a lopta je na putu do gola zakačila i Aleksandra Dragovića, kome će možda biti upisan autogol.

17:11

26. minut - KAKVA ŠANSA VOJVODINE!

Momčilo Mrkaić je bio u neverovatnoj prilici, a sa samo dva ili tri metra udaljenosti promašio je čitav gol!

17:06

20. minut - Ivanić!

Probila je Crvena zvezda po desnom boku, a loše izbačenu loptu na ivici kaznenog prostora dočekao je Mirko Ivanić. Njegov udarac iz izgledne pozicije odlazi pored gola.

17:04

19. minut - Mnogo seckanja!

Šansi u Novom Sadu još nema, ali zato ima mnogo prekršaja. Igra se često prekida i za sada ne gledamo sjajnu fudbalsku utakmicu.

16:56

10. minut - Inicijativa!

Crvena zvezda ima terensku inicijativu u uvodnim minutima meča, ali za sada nisu uspeli da naprave pravu priliku.

16:46

1. minut - Počinjemo!

Pratimo derbi 16. kola Superlige, meč Vojvodina - Crvena zvezda!

16:05

Rezervisti!

Vojvodina: Vukliš, Kopitović, Miletić, Jeličić, Nešković, Novevski, Cucin, Bastajić, Kabić

Crvena zvezda: Gordić, Degenek, Krstičić, Falko, Petrović, Eraković, Lazetić, Živković, Dioni, Srnić, Gobeljić

16:00

SASTAVI!

Vojvodina: Simić - Bjeković, Stevanović, Kovačević, Devetak - Topić, Busnić - Vukadinović, Zukić, Simić - Mrkaić

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Dragović, Rodić - Sanogo, Stanić - Ben, Katai, Ivanić - Pavkov

15:15

Dobar dan!

Vojvodina će u derbiju 16. kola na svom stadionu dočekati aktuelnog šampiona. Crvena zvezda gostuje u Novom Sadu, a ekipa Dejana Stankovića pokušaće da popravi utisak sa otvaranja sezone, kada je na svom terneu remizirala (0:0) protiv istog rivala.