Da li je Srbija oštećena? Sudija spasio Portugal i poništio gol: Orlovi bi bili prvi, a Irac kuka - bilo je regularno!

Selektor Republike Irske nema dilemu, a detalj iz nadoknade vremena bi značajno uticao na stanje na tabeli grupe u kojoj je i Srbija.

Irskoj-ponisten-gol-protiv-Portugala Izvor: MN Press/Streamja.com/Printscreen

Fudbalska reprezentacija Srbije moraće da pobijedi Portugal u Lisabonu ukoliko želi da se direktno plasira na Svjetsko prvenstvo već u nedjelju (20.45 časova).

Ipak, moglo je da bude i drugačije, da Republici Irskoj u četvrtak uveče nije bio poništen gol protiv Portugala u nadoknadi vremena!

Irci su u meču s Portugalom odigrali izvanredan meč iako nemaju nikakve šanse da se plasiraju na Mundijal i umalo pobijedili moćnog rivala.

Na kraju je meč završen 0:0 što Srbiji ne mijenja mnogo toga - svejedno će morati da pobijede Portugal - ali bi stvari bile drugačije da u nadoknadi vremena španski sudija Hesus Mansano Hil nije poništio pogodak domaćem timu.

Selektor Republike Irske Stiven Keni smatra da taj gol nije trebalo da bude poništen.

"Ušli smo u utakmicu nervozno i dozvolili Portugalcima da cirkulišu sa loptom. Od sredine prvog dijela počeli smo da unapređujemo igru. U drugom poluvremenu bili smo bolji rival, igrali kvalitetniji fudbal. Igrali smo protiv ekipe koja je konstantno opasna, sa vrhunskim igračima, a dozvolili smo im samo par prilika. Pritom nam je poništen savršeno regularan gol", rekao je Keni posle meča.

On je mislio na situaciju kada je španski sudija poništio gol Irske, smatrajući da je rezervista Vil Kin prethodno faulirao golmana Ruija Patrisija. Bilo je to u završnim minutima meča, na kraju nije bilo golova, a da je gol priznat, Srbija bi sada bila vodeća u grupi A pred utakmicu godine...

Evo kakvo je sada stanje na tabeli u kvalifikacionoj grupi, kolo prije kraja takmičenja: