Inter bolji od Šahtjora: Džeko sa dva gola srušio klub iz Donjecka (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Džeki je ovo bio 112. nastup u takmičenjima pod okriljem UEFA-e, a zabio je 50 golova.

džeko sa dva gola srušio šahtjor Izvor: Shutterstock/Cristiano Barni

Inter u susretu 5. kola grupne faze Lige šampiona savladao Šahtjor rezultatom 2:0.

Oba gola za Inter postigao je Edin Džeko.

„Dijamant“ je u razmaku od samo pet minuta postigao dva pogotka, te svom timu donio sigurnu pobjedu.

To su Džeki bili deveti i deseti golovi u dresu Intera, drugi i treći u Ligi šampiona za ovaj klub, a Edin je došao i do velikog jubileja - 50 golova u evropskim takmičenjima.

Džeki je ovo bio 112. nastup u takmičenjima pod okriljem UEFA-e, a zabio je 50 golova. Od toga, 26 pogodaka Džeko je postigao u Ligi šampiona, još 24 u Evropa ligi.

U drugom susretu, koji su sudili arbitri iz Bosne i Hercegovine, Ajaks je savladao Bešiktaš rezultatom 1:2.

Strijelac oba gola za Ajaks je bio Sebastijan Haler, dok je Topal pogodio za Bešiktaš sa bijele tačke.

Miralem Pjanić je igrao do 80. minute, dok je Dušan Tadić odigrao cijeli meč za Ajaks.