Šamarčina Spaletiju za veliki jubilej u Seriji A: Šokantan poraz Napolija - titula odmiče!

Iznenađujući rezultati u Kalču - Lacio vodio, pa izgubio, Napolitanci ostali bez planiranih bodova pred svojim navijačima!

Lučano Spaleti Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Start sezone za Napoli bio je kao iz snova.

Vezao je tim Lučana Spaletija osam pobjeda, zatim je uslijedio remi sa Romom bez golova, a onda još dva trijumfa. Međutim, stvari u posljednje vrijeme idu najbolje.

U prethodnih šest prvenstvenih mečeva, Napolitanci su ostvarili samo jedan trijumf, a sve se nekako poklopilo sa povredom jednog od najboljih igrača, Viktora Osimena.

Večeras je Napoli pred svojim navijačima doživio strašan poraz. Empoli je slavio na stadionu "Dijego Maradona" 1:0, i to na meču u kojem je Spaleti slavio veliki jubilej – 500. meč u trenerskoj karijeri u Seriji A.

Imali su domaći čak 30 šuteva, od čega šest u okvir gola, zbog ofsajda je poništen i gol Žuana Žezusa početkom drugog poluvremena, ali sve je bilo uzalud.

Gol Patrika Kutronea iz 71. minuta bio je dovoljan za iznenađujuće slavlje Empolija, koji igra odlično ove sezone i sada je na sedmoj poziciji, samo dva boda iza Juventusa i mjesta koje vodi u Evropu.

Izvor: EPA/SERENA CAMPANINI/ANSA

Istovremeno, i na drugom meču koji je počeo u 18 časova viđeno je iznenađenje. Ne toliko kao u Napulju, ali svakako da se može tako nazvati, naročito ako se zna da je Lacio poveo kao gost protiv Sasuola preko Matije Zakanjija još u šestom minutu.

Ipak, Rimljani, u čijem sastavu zbog suspenzije nije bilo Sergeja Milinkovića-Savića, nisu uspjeli da sačuvaju prednost. Maestralno je u 63. minutu pogodio Domeniko Berardi, postigavši čak osmi gol u duelima sa Laciom, da bi šest minuta kasnije pobjedu domaćinu donio Đakomo Raspadori.

Pokušavali su gosti da se vrate, pogodili prečku, zatim imali i igrača više u finišu (isključen Kan Ajhan), ali povratka nije bilo. Lacio je doživio već šesti poraz u 17 kola.