Ako Bog da, vidimo se na proslavi titule: Dao gol Zvezdi, a navija za Partizan - Da moj pogodak donese pehar!

Napadač Radnika je zatresao mrežu Zvezde u finišu utakmice i "izbio" je tako dva boda šampionu.

fudbaler radnika koji je dao gol crvenoj zvezdi navija za partizan Izvor: TV Arena sport/screenshot

Radnik je drugi put ove sezone šokirao Crvenu zvezdu. Prvo je krajem oktobra u Sudulici uspio da im nanese prvi poraz u sezoni (2:1), dok je u ponedjeljak sa "Marakane" uspio da odnese bod u dramatičnoj završnici (1:1).

Zvezda je bila praktično bolja čitavu utakmicu, ali nije uspjela da realizuje šanse i da na vrijeme obezbijedi sva tri boda. Vodili su pogotkom Aleksandra Kataija iz penala u 36. minutu, isti igrač je promašio šut sa "kreča" u 43, a nakon neiskorišćenih prilika stigla je kazna na deset minuta prije kraja.

Bogdan Stamenković je u 83. minutu odlično pratio akciju Radnika koja je tekla po desnoj strani, pa je po ulasku u kazneni prostor skočio iza Srnića i donio izjednačenje.

Burno je proslavio pogodak, a 23-godišnji napadač ne krije nijednog trenutka da je navijač Partizana.

"Pohvalio bih svoje saigrače koji su igrali dobro cijelu utakmicu, gol je bio samo šlag na torti. Moj san se večeras ostvario, uspio sam da dam Zvezdi i Partizanu gol. Još uvijek ne vjerujem... Bilo bi mi drago ako bi moj gol donio titulu crno-bijelima. Ako Bog da, vidimo se na proslavi titule", rekao je Bogdan Stamenković za portal "Butasport".

Prethodno je Bogdan Stamenković tresao mrežu i Partizana, i to u četvrtfinalu Kupa prethodne godine. Pogodio je takođe za Radnik, ali u porazu svog tima 2:1.

Zvezda je u ovom kolu imala šansu da se izjednači sa Partizanom po broju bodova, međutim crno-bijeli će imati priliku da svoju prednost uvećaju već u srijedu. U ovom trenutku klub iz Humske bježi dva boda šampionu, a sa nova tri boda protiv Metalca mogli bi da odu na "plus pet" pred posljednje kolo jesenjeg dijela prvenstva.