Dvojica leže na travi, a Liverpul daje gol: Klopov tim izazvao bijes kod navijača - bolji su, ali čemu ovo? (VIDEO)

Autor Milutin Vujičić

Nije bilo fer-pleja kod igrača Liverpula.

Liverpul-dao-gol-dok-leze-igraci-Njukasla Izvor: Twitter/BeinSports/Screenshot

Liverpul je u četvrtak uveče savladao Njukasl poslije preokreta (3:1) i potvrdio da je jedan od tri favorita za osvajanje Premijer lige. Igraju zaista nemilosrdno u svakom smislu ove riječi.

To su "svrake" najbolje osjetile prethodne noći na Enfildu kada Liverpul nije birao sredstva da dođe do gola.

Njukasl je uspio da povede golom Džondža Šelvija, bišeg igrača Liverpula, koji je već u sedmom minutu sa distance zatresao mrežu Alisona, međutim odmah je bilo jasno da će Klopova ekipa krenuti sa žestokim napadima. Publika im je dala vjetar u leđa, a izjednačenje smo vidjeli već u 20. minutu.

Sadio Mane je centirao sa desne strane, a Diogo Žota je iz drugog pokušaja uspeo da zakuca loptu u mrežu Martina Dubravke, međutim tome je prethodila prava kontroverza.

Tokom kornera koji je tome prethodio došlo je do sudara u kaznenom prostoru. Konate je skočio pored Hejdena i Šera, nakon čega su obojica ostala na travi, a sudija Majk Din nije prekidao igru, iako se čini da je u pitanju udarac u glavu zbog koga se obavezno zaustavlja akcija.

Liverpul je nastavio svoj napad dok su oni ležali u kaznenom prostoru, potom se podigao Šer, ali nije uspio da zaustavi Žotu koji je iskoristio šansu i izbjegao ofsajd.

U Njukaslu će zbog ovoga sigurno biti ljuti, a nakon toga su im mrežu zatresli još Salah i Aleksander-Arnold.