Mančester junajted se jedva izvukao protiv najgoreg tima u ligi!

Autor 000

Igrali su protiv posljednjeg na tabeli i bile su potrebne čudesne odbrane da ne izgube.

Mančester junajted i Njukasl odigrali 1:1 De Hea spašavao Junajted Izvor: Twitter/The Sportsman

Mančester junajted je drhtao i nekako izbjegao poraz protiv "fenjeraša" Njukasla - 1:1. Golom Edinsona Kavanija u 71. minutu, ekipa Ralfa Ragnika spriječila je potpunu blamažu na terenu ekipe koja je u ponedjeljak osvojila tek 11. bod ove sezone.

Uprkos golovima Alana Sen-Maksimana za vođstvo domaćih u 7. minutu i potom Kavanijevom izjednačujućem golom, potez utakmice definitivno je bila spektakularna odbrana Španca Davida De Hee.

On je "iščupao" u 88. minutu loptu iz gornjeg desnog ugla svog gola, a ujedno je iščupao i Junajted iz veoma teške situacije.

Kristijano Ronaldo odigrao je cijeli meč za goste, srpski vezista Nemanja Matić zaigrao je za Junajted od 78. minuta i kao i ostali dio tima biće zahvalni svom čuvaru mreže na tome što nisu izgubili od tima koji je samo jednom pobijedio ove sezone.

Da De Hea nije bio tako priseban pri šutu Migela Almirona, Junajted bio postao tek drugi "skalp" bogatog kluba koji je u velikim problemima u toku borbe za opstanak, u kojoj će izvesno provesti i ostatak sezone. Uostalom, pogledajte tabelu: