Tako se gubi titula: Siti im dao 6 golova, Liverpul izgubio od njih! Salah promašio penal, pa zicer, veliki kiks Klopa

Iznenađenja su moguća u ovo doba godine, a Liverpul polako gubi korak za Sitijem.

lester liverpul 1 0 Izvor: Profimedia

Mančester siti je u nedjelju dao čak šest golova Lesteru u bizarnom meču na Etihadu (6:3), ali to nije naročito poremetilo igrače Brendana Rodžersa pošto su se "resetovali" i 48 sati kasnije srušili Liverpul.

Imaće za čim da žali tim Jirgena Klopa pošto se propisno ispromašivao protiv "lisica", a kazna je stigla u 59. minutu nakon lijepe akcije Dusburi-Hola i Lukmana. Uzalud je mijenjao Nijemac, pomoći nije bilo, ovo je jedan od onih dana kada vas ništa neće, pa čak ni vašeg najboljeg igrača Mohameda Salaha koji je promašio penal.

LESTER - LIVERPUL 1:0 (0:0)

Egipćanin je tako bio tragičar Liverpula pošto je u 16. minutu prvo lukavo pao, neki će reći i simulirao, ali je njegov udarac sa "kreča" pročitao Kasper Šmajhel i odbranio.

Salahu se vratila lopta i mogao je glavom da je ubaci u praznu mrežu, ali je umjesto tog pogodio prečku sa pet metara.

Od tog promašaja se nije oporavio, igrao je neuobičajeno loše, dok se umor osjetio i kod ostalih njegovih saigrača. Lester je na kraju jedinim šutem u okvir gola uspio da dođe do vrijedna tri boda kojima se na kraju najviše obradovao Pep Gvardiola čiji Siti sada ubjedljivo vodi na tabeli.

"Građani" imaju 47 bodova, šest više od Liverpula i Čelsija koji su kiksali tokom decembra, dok se odlično kotira Arsenal koji je zahvaljujući dobroj formi sada na 35 bodova.