Šok u 91. minutu za prvaka Evrope: Čelsi ima Ligu šampiona, ali je dobio lekciju kako se osvaja Premijer liga!

Autor Haris Krhalić

Neprijatan kraj godine u domu prvaka kontinenta

Čelsi Brajton 1:1 Premijer liga Izvor: Tanjug/AP/Alastair Grant

Iako je sezona Premijer lige tek zašla u drugu polovinu, Mančester siti je na kraju 2021. odmakao Čelsiju značajnih osam bodova. I to zbog kiksa "plavaca" u srijedu uveče na Stamford Bridžu protiv Brajtona - 1:1.

Golom bivšeg napadača Mančester junajteda i Arsenala Danija Velbeka u 91. minutu, gosti su odnijeli bod iz doma šampiona Evrope. Ekipa Tomasa Tuhela nije uspjela da se sačuva od iskusnog centarfora, koji je postavio konačnih 1:1 trzajem glavom na centarfor Španca Kukurelje.

Bio je to čak 11. izgubljeni bod Čelsija ove sezone u Premijer ligi u mečevima u kojima je imao prednost, koju je večeras stekao udarcem Romelua Lukakua u 28. minutu.

Očekivano, Mančester siti je odmah iskoristio taj kiks i pobijedio na gostovanju Brentfordu 1:0 (1:0), golom Fila Fodena u 16. minutu, na asistenciju Kevina De Brujnea.

Iako će godinu na izmaku "građani" pamtiti i po porazu od Čelsija u finalu Lige šampiona, na oproštaju od 2021. pokazali su Čelsiju kako se osvaja titula.