Engleska ovo nije doživjela od 1990! Golgeter četvrtoligaša ostvario podvig kakav nije viđen u ovom milenijumu!

Sjajan poduhvat napadača Svindona Herija Mekirdija!

engleska napadač četvrtoligaša postigao četiri gola Izvor: MN PRESS

Na startu 2022. godine, u okviru engleske četvrte lige, Svindon je u sjajnoj utakmici nadigrao Nortempton.

Viđeno je sedam golova (5:2), nakon što je gost u 50. minutu imao 1:2, a utakmicu je obilježio napadač domaćih Heri Mekirdi, strijelac četiri pogotka!

Ofanzivac rođen u martu 1997. godine praktično je sam predvodio svoj tim do pobjede, te je u isto vrijeme postao prvi fudbaler u engleskim ligama još od 1990. godine koji je na prvi dan nove godine postigao najmanje četiri gola!

Posljednji kojem je ovo pošlo za rukom bio je Stiv Bul, tada prvotimac Vulverhemptona, koji je četiri puta poentirao protiv Njukasla.

Nortempton je poslije pet minuta igre u drugom dijelu imao gol prednosti (1:2), a onda je Svindon za samo 16 minuta poentirao četiri puta!

Mekirdi je, inače, prošlog ljeta došao u tabor Svindona, iz Port Vejla, a do sada je na 23 utakmice u četiri takmičenja postigao deset golova, uz pet asistencija.

Prošao je omladinsku školu Aston Vile, ali nikad nije zaigrao za prvi tim, već ga je fudbalski put dalje odveo u Stivenidž, Kru, Njuport Kaunti, Karlajl i pomenuti Port Vejl.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Svindon je, kad je tabela u pitanju, na petom mjestu uz 37 bodova i sa realnim šansama da do kraja sezone izbori nastup u plej-ofu za plasman u viši rang.