Dušan ponovo demonstrirao klasu! Sjajan meč na "Maradoni" - sedam golova, tri crvena, produžeci i "petarda" Fiorentine!

Srpski napadač Dušan Vlahović je postigao sjajan gol na "Dijegu Maradoni" u Napulju, gdje je Fiorentina u fantastičnoj utakmici uspjela da zabilježi pobjedu nakon produžetaka i izbori plasman u četvrtfinale Kopa Italije.

Kopa Italija: Napoli - Fiorentina, Dušan Vlahović Izvor: EPA/CIRO FUSCO

Dušan Vlahović je danas dobio "ultimatum" od čelnika Fiorentine da se izjasni o svojoj budućnosti - transferu u Arsenal ili Mančester siti, odnosno ostanku na "Artemio Frankiju", ali reprezentativac Srbije nije davao nikakve izjave.

Zato je pričao na terenu i sjajnim golom u Napulju pomogao svom timu da izbori plasman u četvrtfinale Kopa Italija i to nakon produžetaka.

NAPOLI - FIORENTINA 2:5 (1:1)

"Viola" je njegovim golom u 41. minutu stigla do do prednosti kada se na dodavanje Rikarda Saponare najprije oslobodio svog čuvara, a onda iskosa majstorski pogodio mrežu Davida Ospine - 0:1.

Ipak, na odmor se otišlo neriješenim rezultatom nakon majstorije Drisa Mertensa na drugoj strani.

Belgijanac je u maniru Dijega Maradone "bocnuo" loptu i smjestio je u sami ugao za izjednačenje - 1:1.

Prije posljednjeg zvižduka sudije u prvom dijelu, gosti iz Firence su ostali i bez golmana Bartolomeja Dragovskog, koji je zbog prekršaja izvan kaznenog prostora zaradio direktan crveni karton, pa je Fiorentina u nastavku igrala sa 10 fudbalera u polju.

Srpski defanzivci odigrali svih 120 minuta

Nikola Milenković i Matija Nastasić odigrali su cijelu utakmicu za Fiorentinu.

Sa igračem manje "ljubičasti" su se dobro i organizovano branili, a onda u 58. minutu iz slobodnog udarca stigli do novog vođstva. Strijelac je bio Kristiano Biragi - 1:2.

Sve karte je u napad potom dao trener Lućano Spaleti u trci za novim izjednačenjem, a najbliži je bio Hirving Lozano, ali je njegov šut zaustavila stativa.

Do kraja su domaći fudbaleri ostali bez dvojice na terenu nakon što su isključeni Lozano i Fabijano Ruiz, pa se činilo da će Fiorentina igrati u narednoj rundi.

Ipak, duboko u šestom minutu sudijske nadoknade, Petanja je spasio Napoli i postigao pogodak za izjednačenje - 2:2.

Sa igračem više u produžecima, FIorentina je žestoko napadala i do nove prednosti stigla na kraju prvog produžetka - odlično je sa lijeve strane centrirao Marokanac Jusef Maleh, a volej je iz prve uhvatio Lorenzo Venuti i pogodio suprotan ugao - 2:3.

Tačku na prolaz u četvrtfinale stavio je Poljak Kšištof Pjontek početkom drugog produžetka, a potom je i "petardu" kompletirao Maleh, pa će firentinski klub u narednoj rundi igrati protiv Atalante, koja je dan ranije eliminsala Veneciju (2:0).

Podsjetimo, trofej u Kopa Italiji brane fudbaleri Juventusa, koji su u prošlogodišnjem finalu savladali Atalantu rezultatom 2:1 i po 14. put podigli pehar.