Roma zakazala derbi sa Interom: Poznati svi učesnici četvrtfinala Kupa Italije

Roma se namučila, ali očekivano slavila u duelu protiv jedinog drugoligaša u osmini finala Kopa Italija.

Propisno je Leće namučio Romu, ali je "vučica" ipak uspjela da slavi 3:1 (1:1) i tako eliminiše jedinog drugoligaša u osmini finala Kupa Italije i tako u četvrtfinalu zakaže duel sa Interom.

Prošle sezone Rimljani su doživjeli neugodnu eliminaciju takođe od tadašnjeg drugoligaša Specije, ali tim Žozea Murinja sada nije dozvolio iznenađenje.

Iako su gosti poveli u 15. minutu golom Artura Kalabrezija, inače rođenim Rimljaninom koji je prošao kompletnu omladinsku školu Rome, domaćin je uspio u finišu prvog poluvremena da izjednači preko Maršaa Kumbule, a onda u nastavku i preokreta golom Tamija Abrahama.

Posljednjih pola sata gosti su odigrali sa desetoricom jer je isljučen Mario Garđulo, pa "đalorosi" nisu imali problema da sačuvaju prednost. Štaviše, uvećali su je. Eldor Šomurodov postigao je gol za konačnih 3:1.