Ovo može samo "Čolo" - kakva pobjeda Atletika! Bio je na korak od otkaza, a onda dva gola u nadoknadi za preokret

Sve više bi se pričalo o otkazu Dijegu Simeoneu da je izgubio i ovaj derbi.

primera atletiko madrid valensija preokret Izvor: Profimedia

Atletiko Madrid ne igra sjajno ove sezone, Dijego Simeone kao da sve vrijeme "flertuje" sa otkazom i minuti su ga možda i dijelili od toga jer su "jorgandžije" bile na pragu trećeg uzastopnog poraza, ali onda...

Valensija nije uspjela da sačuva pobjedu iako je na poluvremenu vodila 2:0, a na početku nadoknade je imala 2:1. Atletiko je u 91. minutu preko Anhela Koree došao do izjednačenja, a onda u 93. i do pobjede preko Marija Ermosa za erupciju oduševljenja na "Vanda Metropolitanu" i 3:2 (0:2) na semaforu.

Ko zna kako bi "Čolo" objasnio da je njegova ekipa od početka decembra pobijedila samo Porto, Rajo i Mahandohadu, i pritom izgubila čak šest mečeva, ali još jednom je njegova energija prelomila.

Tražio je više i više od svojih igrača i uspjeli su na kraju da sruše Valensiju koja se pomalo i kukavički branila na kraju. Sve što je Bordalasov tim uspio da uradi u prvom dijelu palo je u vodu kada je Atletiko "dodao gas", pa uspio da dođe do nevjerovatno bitne pobjede.

Musa u 25. i Duro u 44. doveli su ih u vođstvo na "Vandi", da bi Atletiko tek nakon četiri izmjene uspio da dođe do prvog gola na meču preko Kunje u 64. minutu.

To je bila najava potpunog preokreta koji Atletiko poslije ovog kola ostavlja na četvrtom mjestu na tabeli...