borac alfa modriča prijateljska utakmica

Borac "raspucan" protiv Alfa Modriče – 8:0 u prvoj kontrolnoj utakmici!

Ima Nemanja Miljanović razloga za zadovoljstvo poslije prvog testa.

borac alfa modriča prijateljska utakmica  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Raspucani su bili fudbaleri Borca u prvoj kontrolnoj utakmici u sklopu priprema za proljećni dio sezone!

U meču igranom na vještačkoj podlozi u Krupi na Vrbasu, izabranici Nemanje Miljanovića "pregazili" su Alfa Modriču, prvoligaša Republike Srpske, "spakovavši" im čak osam golova!

BORAC – ALFA MODRIČA 8:0 (6:0)
/Lukić 9, 13, Meleg 11 penal, 42, Čavić 23, Begić 25, Trifković 64 autogol, Jotić 71/

Aktuelni šampion BiH će se do 27. januara pripremati u Banjaluci, kada slijedi put u Antaliju, gdje će biti odigrano još pet prijateljskih mečeva.

Rivali su, redom, Šahtjor Soligorsk (31. januar), Arsenal Tula (5. februar), Oleksandrija (9. februar), Dnjepar 1 (12. februar) i Rešovija (12. februar).

Od prvog minuta su crveno-plavi nametnuli svoj tempo protiv Modričana i već u šestom minutu nagovijestili "kanonadu".

Povratnnik Obren Cvijanović je pogodio prečku – a onda je uslijedilo čak pet pogodaka od devetog do 25. minuta!

Dvostruki strijelac u tom periodu bio je Jovo Lukić, sa "bijele tačke" je precizan bio Dejan Meleg, dok su se u strijelce upisali i Amar Begić i David Čavić.

Krajem prvog dijela, i Meleg je poentirao drugi put na meču, da bi se u drugih 45 minuta još dva puta zatresla mreža Modričana.

Prvo je Mitar Trifković zatresao vlastitu mrežu u 64. minutu, dok je sudbinu nemoćnih gostiju zapečatio Vasilije Jotić sedam minuta kasnije.

BORAC: Ćetković, Ćorić, Šušić, Vojnović, Kujundžić, Begić, Brkić, Meleg, Lukić, Cvijanović, Čavić. Još su igrali: Damjanović, Bošnjak, Drča, Milojević, Račić, Subić, Bogdanić, Dujaković, Erić, Kulašin, Moraitis, Cucin.

ALFA MODRIČA: Mih. Radulović, Ivetić, Guskić, Mil. Radulović, Ninković, Trifković, Hasičić, Šoškić, Kenta, Radin, Mohamed. Još su igrali: Petrović, Janković, Simić, Arsenić, Ilić, Stojanović, Šakota, Miljević.

14:52

KRAJ

Završena je utakmica u Krupi na Vrbasu, Borac - Alfa Modriča 8:0.

14:42

81' - Moraitis ne pogađa

Subić se ubacio iza odbrane, primio dugu loptu koju spušta za Moraitisa ali ovaj sa 15 metara ne pogađa.

14:32

71' - 8:0!

Sada je "pao" osmi gol!

Poslije povratne lopte Subića, mrežu Alfa Modriče pogodio je maloprije pomenuti Jotić!

14:30

69' - Sjajnu šansu ne koristi Subić!

Lako je moglo da bude 8:0...

Jotić je šutirao nakon centaršuta sa lijeve strane, golman Modriče je odbranio taj pokušaj, a onda Subić sa par metara šalje loptu pored stative.

14:26

64' - Evo i sedmog gola!

7:0 za Borac!

Nikola Dujaković htio je da uposli Luku Cucina pred golom Alfa Modriče, ali je Mitar Trifković nespretno zatresao vlastitu mrežu.

14:21

Još pola sata do kraja meča

14:14

53' - Moraitis se ne snalazi

Kulašin je ubacio loptu pred gol Modriče, gdje se najbolje ne snalazi Moraitis.

Propala je šansa crveno-plavih za sedmi pogodak...

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Borac - Alfa Modriča 6:0!

13:50

42' - GOOOOOL!

Šesti gol Borca danas!

Jedan fudbaler Modriče htio je da prekine akciju Borca, međutim lopta je na 10 metara stigla do Melega koji postiže svoj drugi gol danas.

13:49

40' - Brkić preko gola

Čavić jet pet minuta prije kraja poluvremena izborio slobodan udarac.

Izveo ga je Goran Brkić, ali je loptu poslao preko gola.

13:42

34' - Šansa za Šušića

Mladi defanzivac Borca je šutirao iz kornera nakon okreta poslije gužve pred golom Modriče, ali je pogodio direktno golmana Radulovića.

13:34

25' - "Petarda" u Krupi!

Borac postiže već peti gol!

Poslije kornera, kratko je intervenisala odbrana Alfa Modriče, lopta je stigla do Vojnovića koji upošljava Begića a ovaj nakon sjajnog prijema lopte uspijeva da poentira!

5:0, a nije prošlo ni pola sata!

13:33

24' - Moglo je da bude opasno pred golom Borca

Japanac u taboru Modriče Kenta Hara mogao je da kreira opasnost pred crveno-plavim golom, ali je uputio pogrešan pas.

13:31

23' - GOOOOOOL!

Četvrti gol Borca, pogodio je Čavić!

Primio je loptu pred golom modriče mladi ofanzivac Borca a onda lako matirao Radulovića.

BBorac koristi svaku priliku za gol!

13:29

21' - Cvijanović!

Pokušao je Cvijanović da savlada Radulovića, ali je sa desne strane šutirao direktno u njega.

13:23

13:20

13' - GOOOOOL!

Već je 3:0, ponovo Lukić pogađa, ovog puta iskosa sa lijeve strane!

13:20

11' - GOOOOOL!

2:0 za Borac, strijelac je Meleg iz penala!

Oboren je Brkić pred golom Modriče, a jedanaesterac u gol pretvara Meleg.

13:18

9' - GOOOOOL!

Vodi Borac od devetog minuta!

Jovo Lukić je odlično reagovao na centaršut sa dense strane i glavom sproveo loptu u mrežu.

13:16

6' - Prečku pogađaju crveno-plavi!

Okvir gola uzdrmao je povratnik u crveno-plavi tabor Obren Cvijanović nakon udarca sa desne strane.

13:13

5' - Borac ima inicijativu

Po zaleđenom terenu Borčevi fudbaleri kontrolišu posjed lopte, ali nema stopostotnih prilika za gol u uvodnim minutima.

13:12

13:09

13:06

1' - Počeo je meč!

13:05
Izvor: MONDO/Goran Arbutina

13:05

Meč uskoro počinje!

12:45

STARTNE POSTAVE

Trener Borca od prvog minuta na teren šalje: Ćetkovića, Ćorića, Šušića, Vojnovića, Kujundžića, Begića, Brkića, Melega, Lukića, Cvijanovića i Čavića.

Na klupi su: Damjanović, Bošnjak, Drča, Milojević, Račić, Subić, Bogdanić, Dujaković, Erić, Kulašin, Moraitis i Cucin.

Sa druge strane, za Modričane će igrati Mih. Radulović, Ivetić, Guskić, Mil. Radulović, Ninković, Trifković, Hasičić, Šoškić, Kenta, Radin i Mohamed.

Rezerve su Petrović, Janković, Simić, Arsenić, Ilić, Stojanović, Šakota i Miljević.