"Rudari" startovali pobjedom na Medulin kupu: Kapiten iz voleja presudio Karlovčanima

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je kapiten Rudar Prijedora Nemanja Pekija.

rudar prijedor karlovac Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Fudbaleri Rudar Prijedora trijumfom su startovali na Medulin kupu 2022 savladavši sastav Karlovca minimalnim rezultatom – 1:0.

Jedini gol postigao je kapiten "rudara" Nemanja Pekija u 26. minutu, kada je, nakon kornera, volej-udarcem matirao protivničkog čuvara mreže.

Za Rudar Prijedor su u ovom meču od prvog minuta nastupili: Lakić, Pekija, Sadiku, Sajak, Zekanović, Redžić, Radulović, Marmat, Santos, Dojčinović i Kulenović.

U nedjelju će tim Marka Tešića odigrati drugi meč u grupnoj fazi, a rival će im biti tuzlanska Sloboda (15.00).

Inače, na prva dva kontrolna meča na pripremama u Istri, Rudar Prijedor je rezultatom 2:0 savladao Koper, a potom istim rezultatom bio poražen od Olimpije Ljubljana.

Na ovom turniru, podsjetimo, učestvuje i bijeljinski Radnik, koji je rezultatom 0:0 remizirao sa Jarunom, a onda rezultatom 4:2 savladao Prvu iskru Janoon.