Ekipa Borca danas od 15 časova igra pripremnu utakmicu protiv Arsenala iz Tule.

FK borac, antalija Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Fudbaleri banjalučkog Borca nalaze se u Antaliji gdje se već devet dana pripremaju za drugi dio sezone, a danas su odigrali neriješeno 0:0 sa ruskim Arsenalom iz Tule.

Borac je pokazao da je dobra ekipa te da može parirati i višestruko skupljoj ekipi Arsenala. Dodatni razlog za zadovoljstvo ovim rezultatom je činjenica da je Miljanović napravio čak 10 izmjena u drugom poluvremenu.

Prvu pravu priliku na utakmici je imao Jović u 10. minuti kada je njegov pokušaj izbačen sa gol linije.

Iduće uzbuđenje vidjeli smo u  34. minuti kada je Gulijev pokušao, a Ćetković odlično odbranio.

Do kraja utakmice treba još izdvojiti priliku Čavića iz 74. minute.

Rusima nije pomogao ni Đorđe Despotovića koji je pred duel sa Banjalučanima pojačao ovaj klub.

Ekipa Arsenala je danas već odigrala jednu pripremnu utakmicu. Oni su snage odmjerili sa danskim Esbjergom koji je bio bolji rezultatom 2:1.

Pred utakmicu iz Antalije je stigla vijest kako je za novog kapitena banjalučkog kluba imenovan Jovo Lukić.

Arsenal Tula nastupa u Ruskoj premijerligi te nakon 18 odigranih kola zauzima 12 poziciju sa 19 osvojenih bodova.

Više detalja o meču klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

16:52

Kraj!

Utakmica je završena rezultatom 0:0.

16:43

84'

Mreže i dalje miruju.

16:40

80' - Greška golmana Borca

Lopta je prešla preko noge Pavloviću, ali je uspio da je izbaci sa gol linije u zadnjem trenutku. U međuvremenu Erić je zamijenio Brkića.

16:38

78'- Borac preuzeo terensku inicijativu

Ajaz ulazi u igru umjesto Melega, dok je Račić zamijenio Kujundžića.

16:36

75'- Skoro pa autogol!

Nakon centaršuta Cucinog sa desne strane lopta se odbilla od igrača ruske ekipe te je malo nedostajalo da prevari golmana.

16:34

74'- Odlična šansa za Borac!

Vojnović je povukao naprijed te odigrao za Čavića koji odlčno šutira sa ivice šesnaesterca, ali golman Arsenala krajnjim naporom brani.

16:31

72'- Šut Čavića

Begić je presjekao loptu na sredini terena te uposlio Čavića koji je sa dvadesetak metara uputio udarac koji je završio iznad gola.

16:28

69'- Izmjena

Moraitis mijenja Lukića.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

16:27

68'- Arsenal ima terensku inicijativu

16:23

63'- Dva vezana kornera za Arsenal

Arsenal je ima dva vezana kornera te je bilo jako opasno pred golom Borca, ali se rezultat nije promijenio.

16:19

59'- Nove izmjene

Pavlović i Vušurović su ušli u igru umjesto Ćetkovića i Cvijanovića.

16:18

58'

Pokušao je Bjernstrem sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola.

16:11

52'- Pokušaj Kings Kangve

Kangva je dobro izveo slobodan udarac, ali Ćetković brani.

Pogledajte

00:04
FK Borac, Antalija
Izvor: Mondo/Goran Arbutina

16:10

51'- Slobodan udarac za Arsenal u zoni šuta

16:05

Počelo je drugo poluvrijeme!

16:04

Izmjene na poluvremenu

Izmjene u Borcu: izašli Bošnjak, Ćorić i Jović, Žurakovski ušli Cucin, Milojević, Čavić i Begić.

15:57

Glavni arbitar na današnjem meču je Gruzijac Kote Kirogadže.

15:52

Završeno je prvo poluvrijeme!

Nakon odigranih 45 minuta rezultat je 0:0.

15:51

43'- Prvo poluvrijeme bez pretjerano puno uzbuđenja

Izvor: Nikola Kulaga/FK Borac

Dejan Meleg u duelu sa Kings Kangvom.

15:48

Trener Arsenala

Ekipu Arsenala sa klupe predvodi Miodrag Božović.

15:46

38'- Žuti karton

Žuti karton zaradio je Ćorić zbog prigovora.

15:42

34'- Odlična šansa za Arsenal

Nakon ubacivanja sa desne strane, na desetak metara od gola, sam je ostao Gulijev koji šutira pravo u Ćetkovića.

15:39

32' - Arsenal ponovo prijeti

Ekipa Arsenala se našla u izglednoj šansi, ali odbrana Borca pravovremeno reaguje i blokira udarac.

15:35

28'

Smoljnikav je izvršio prodor sa desne strane u sredinu i šutirao sa 25 metara, ali par metara od gola.

15:34

27' - Pokušaj Jovića nakon dodavanja Lukića

Pokušao je Jović sa ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla daleko pored gola

15:31

24' - Pokušaj Evansa Kangve

Ovog puta šutirao je Evans Kangva, ali ponovo pored gola

15:28

22' - Pokušaj igrača Arsenala

Nakon brze kontre Arsenala pokusao je Kings Kangva sa 20ak metara, ali odlazi to pored gola.

15:27

20'

Bez pravih prilika u prvih 20 minuta meča.

15:21

15' - Prekršaj Lukića

15:19

14' - Odbrana Ćetkovića

Nakon kombinacije iz slobodnjaka i izbijene lopte Tkačev šutira iz daljine, ali u dobro postavljenog Ćetkovića.

15:18

15:16

10' - Dobra prilika

Lukić se odlično oslobodio i uputio pas iza odbrane za Jovića, on šuta i vara golmana, ali slabu loptu na gol liniji izbijaju Rusi

15:15

9' - Korner za Borac

Prvi korner za ekipu Borca

15:13

7' - Prvi šut na utakmici