Željo izgubio od desetoplasirane ekipe Prve lige Federeracije BiH!

Fudbaleri Željezničara poraženi su u subotu u Jablanici od ekipe Goražda rezultatom 0:2 (0:1) u pripremnoj utakmici pred nastavak sezone u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Željezničar - Goražde 0:2 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Ekipa Goražda je povela u 18. minutu pogotkom Amara Džuderije, da bi u nastavku stigla do potvrde pobjede nad sarajevskim klubom. Strijelac je bio Mahir Karić u 70. minutu iz jedanaesterca.

Plavi su u Jablanici stvorili dosta šansi, ali strijelci u sarajevskom taboru danas nisu bili raspoloženi, a i kad bi šutirali u okvir gola, ispriječio se odlični golman Edis Šehović.

Željezničar: Bender (46. Muftić), Galić (53. Blažević), Malić (53. Šehić), Cocalić (61. Drina), Kosorić (73. Kobašević), Hajdarević (67. Hodžić), Beća (49. Subašić), Bekrić (55. Žerić), Gasal (74. Mujić), Resić (64. Ćerimagić) i Vučenović (49. Fatai).

Goražde: Šehović, Bešlić, Islamagić, Dučić, Antić, Salanović, Jovović, Karić, Đuderija, Šero i Hrelja.