Spektakl u Dortmundu! Sedam golova i debakl Borusije protiv Bajera - za istoriju!

U jednom od derbija 21. kola, Bajer je deklasirao Borusiju iz Dortmunda i prvi put ikad na ovom gostovanju postigao pet golova!

bundesliga 21. kolo borusija dortmund bajer  Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Derbi 21. kola Bundeslige, u Dortmundu, odigrali su Borusija i Bajer...

.. i u potpunosti je opravdao očekivanja! Vidjeli smo sedam golova, debakl "milionera" i ispisivanje istorije "farmaceuta"!

BORUSIJA D. – BAJER 2:5 (1:3), u toku
/Frimpong 16 autogol, Tiges 90+1 - Akanđi 10 autogol, Virc 20, Andrih 28, Ta 53, Diabi 87/

"Milioneri" zbog povrede u ovom meču nisu mogli da računaju na prvu zvijezdu Erlinga Brauta Holanda, a njegovo odsustvo se i te kako osjetilo.

Sjajno popodne za sve ljubitelje njemačkog fudbala počelo je u 10. minutu, kada je Manuel Akanđi zatresao vlastitu mrežu.

Dan-Aksel Zagadu je predao loptu u noge igračima Bajera, Sebastijan Kobel je prvo odbranio udarac Patrika Šika, ali je na žalost navijača Borusije na loptu natrčao Akanđi, od kojeg se i odbila u mrežu.

Šest minuta kasnije, drugi autogol na meču!

Poslije jednog centaršuta sa desne strane, Tomas Menije je glavom zahvatio loptu, a ona je na putu ka mreži zakačila Džeremija Frimponga i odsjela iza leđa golmana Lenarta Grila.

I onda – dva prelijepa gola "farmaceuta"!

Prvo je školski primjer kontranapada u 20. minutu golom materijalizovao Bajerov vunderkind Florijan Virc, da bi samo osam minuta kasnije Robert Andrih milimetarski precizno izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane i poslao loptu u bliže rašlje Borusijinog gola!

U nastavku - oko 10.000 gledalaca na Vestfalenu vidjelo je još tri gola.

Džonatan Ta u 52. i Musa Diabi u 87. minutu učinili su da Bajer ispiše novu stranicu klupske istorije jer se nikad do danas nije dogodilo da ekipa iz Leverkuzena postigne pet golova na ovom gostovanju, da bi konačnih 2:5, u prvom minutu nadoknade, postavio Štefen Tiges, koji je samo par minuta ranije na terenu zamijenio kapitena domaćih Marka Rojsa.