Miler i Leva se vratili starim navikama, ali Hrvat iz RB Lajpciga je autogolom ukrao šou u Minhenu!

RB Lajpcig je dva puta stizao vođstvo Bajerna u Minhenu, ali ipak je na kraju ostao kratkih rukava protiv njemačkog šampiona.

Bajern - RB Lajpcig, Bundesliga 21. kolo Izvor: PHILIPP GUELLAND/EPA

S obzirom da se u posljednjem meču prije zimske pauze nisu upisali u strijelce, niti bili asistenti, Tomas Miler i Robert Levandovski su u subotu u okviru 21. kola Bundeslige riješili da to poprave.

Iako su bili najzapaženiji u duelu sa RB Lajpcigom, ipak nisu bili najzaslužniji za 17. ovosezonsku pobjedu bavarske ekipe, koja je dva puta vodila, gosti uspijevali da izjednače, a onda je šou "ukrao" hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

Hrvat je autogolom osigurao nova tri boda za Bajern u fantastičnom derbiju na "Alijanc Areni".

BAJERN - RB LAJPCIG 3:2 (2:1)

Miler se već u 12. minutu upisao u strijelce, nakon "odbijanca" od golmana Petera Gulačija, koji je zaustavio šut Levandovskog, ali nije ništa mogao protiv najboljeg asistenta kojem nije bilo teško da pošalje loptu u nebranjenu mrežu - 1:0.

Poslije vođstva Bajerna konce igre su preuzeli gosti, posebno mladi španski napadač Dani Olmo.

Nekadašnji centarfor zagrebačkog Dinama je imao dvije odlične šanse za izjednačenje, ali oba puta još bolje je intervenisao kapiten Bajerna Manuel Nojer.

Ipak lajpciški tim je uspio da poravna rezultat u 27. minutu kada je smušeno reagovala odbrana Bavaraca, a Andre Silva na asistenciju Konrada Lajmera nije pogodio mrežu, ali je osigurao izjednačenje s obzirom da je lopta punim obimom prošla gol-liniju - 1:1.

Gulači je nekoliko minuta kasnije fantastičnom reakcijom spriječio novo vođstvo Bajerna poslije udarca Milera u sami ugao, da bi potom Kingsli Koman majstorski lobovao golmana RB Lajpciga, ali je goste spasila stativa.

Miler je potom na centaršut Serža Gnabrija glavom zakucao loptu pod prečku, međutim, nakon intervencije iz VAR sobe pogodak je poništen zbog prethodnog prekršaja igrača Bajerna, pa se činilo da će se na odmor otići neriješenim rezultatom.

Tako nešto nije dopustio Levandovski, koji je sjajno reagovao na centaršut Komana i matirao golmana Gulačija - 2:1.

Bio je to 24. pogodak najboljeg strijelca Bundeslige, dok je Miler ostao na 16 asistencija, ali i pogotkom više na svom kontu (6).

Već na početku drugog dijela, RB Lajpcig je ponovo izjednačio - Lajmer je sjajnom loptom "spojio" Kristofera Nkunkua, koji se našao "oči u oči" sa Nojerom i rutinski pogodio mrežu - 2:2.

Samo pet minuta kasnije, ponovo je Bajern stigao do prednosti i kako se ispostavilo na kraju pobjede!

Loše je loptu ispucao Gulači, ona je stigla na desnu stranu do Serža Gnabrija, koji je pokušao da pronađe u petercu Levandovskog, ali hrvatski reprzentativac Joško Gvardiol je u namjeri da otkloni opasnost pogodio vlastitu mrežu - 3:2.

Do kraja je bilo još šansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao pa su gosti zabilježili osmi poraz u sezoni i ostali na sedmoj poziciji.