Džeko pokvario Murinjov povratak "kući": Inter preko Rome do polufinala Kupa Italije

Autor Haris Krhalić

Inter je na domaćem terenu pobijedio Romu rezultatom 2:0 i osigurao plasman u narednu fazu takmičenja.

Inter Roma 2:0 četvrtfinale Kup Italije Izvor: Profimedia

Inter je u okviru četvrtfinala Kupa Italije, na domaćem terenu, savladao ekipu Rome rezultatom 2:0 i tako osigurao plasman u polufinale ovog takmičenja.

Prije početka utakmice sve oči su bile uprte u Žozea Murinja koji je dočekan sa velikim oduševljenjem.

"Žoze Murinjo, dobro došao kući", pisalo je na velikom transparentu navijača Intera dok je Murinjo, sada kao trener Rome, odlazio iz tunela ka klupi gostujućeg tima.

Murinjo je osvojio sa Interom od 2008. do 2010. pet trofeja, uključujući i nezaboravnu "Tripletu" - Seriju A, Kup Italije i Ligu šampiona. Na tom putu je eliminisao i najmoćniju Barselonu u istoriji, a na stadionu na kojem je sa 3:1 pobijedio Gvardiolu, Mesija i ekipu, u utorak je dočekan dirljivo.

Međutim, Edin Džeko se već u drugoj minuti pobrinuo da ovaj povratak ne pamti po dobrom.

Međutim, Edin Džeko se već u drugoj minuti pobrinuo da ovaj povratak ne pamti po dobrom. Ivan Perišić je nakon odlične akcije ubacio loptu sa lijeve strane, a Džeko bez velikih problema pogodio za 1:0.

U šestoj minuti Inter je mogao udvostručiti prednost. Barela je uputio odličan udarac, ali je ovaj put prečka spasila Romu.

Četiri minute kasnije ponovo šansa za Inter. Opet je Perišić centrirao, Džeko uputio udarac, ovaj put glavom, ali Rui Patrisijo brani.

Nakon toga uslijedile su dvije vrlo dobre šanse za Romu. Prvo je Handanović u zadnjim trenucima skinuo sa noge loptu Ejbrahamu da bi zatim Zaniolo bio u izglednoj šansi, ali Handanović odlično brani.
Do kraja poluvremena se igralo dosta mirnije te se rezultati nije mijenjao.

Prvu šansu u nastavku imala je Roma, kada je Zaniolo uputio udarac sa ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

Igrao se 65. minut kada je Zaniolo prošao pored Handanovića, ali je Škriniar izbacio loptu sa gol linije.

U 68. minuti Aleksis Sančez sa dvadesetak metara pogađa predivan pogodak za 2:0.

U 76. minuti Edin Džeko je izašao iz igre, a umjesto njega ušao je Lautaro Martinez. Do kraja utakmice nismo vidjeli prave prilike te je rezultat ostao isti.

Sutra na istom terenu gledaćemo drugi četvrtfinalni par, a utakmica između Milana i Lacija je na rasporedu od 21.00 časova.