fk borac - fk dnjipro 2:3 prijateljska utakmica antalija 2022

Zanimljiv duel Borca i Dnjipra, sa pet pogodaka.

fk borac - fk dnjipro 2:3 prijateljska utakmica antalija 2022 Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Izuzetno loše prvo, veoma dobro drugo poluvrijeme za Banjalučane.

Tako bi se ukratko mogao opisati današnji kontrolni meč Borca u Turskoj, u kojem su "crveno-plavi" protiv ukrajinskog Dnjipra doživjeli prvi poraz tokom priprema.

BORAC - DNJIPRO 2:3 (0:2)
/Meleg 71, Cvijanović 74 - Di Franko 4, Dobvek 33, 73/

Rani gol kao da je poremetio planove "crveno-plavih", koji su poprilično loše stajali u prvih 45 minuta, naročito u fazi odbrane, koja je imala mnogo problema sa brzonogim fudbalerima ukrajinskog prvoligaša.

Već u četvrtom minutu Argentinac Fransisko Di Franko iskoristio je smušenost u odbrani rivala i precizno pogodio. Iako je lopta išla po sredini gola, golman Borca Nikola Ćetković bio je pokriven, nije mogao na vrijeme da interveniše i odbrani precizan šut.

Nastavili su Ukrajinci sa boljom igrom, te su u 33. minutu stigli do drugog gola. Artem Dobvek dobro je reagovao nakon ubacivanja iz kornera, te povisio na 2:0.

U nekoliko navrata odličnim intervencijama Ćetković je spašavao svoj tim, te je zaostatak na poluvremenu mogao biti i veći da nije bilo njegovih sjajnih odbrana.

A onda je Borac zaigrao mnogo angažovanije u nastavku, što je donijelo rezultat.

U 71. minutu tim Nemanje Miljanovića odigrao je školsku akciju. Milan Vušurović na kraju je odlično asistirao Dejanu Melegu, ali radost Banjalučana nije dugo trajala.

Samo što su "prepolovili" zaostatak, "crveno-plavi" još jednom su morali da jure dva gola "minusa" jer je Dobvek ponovo iskoristio nesmotrenost u zadnjoj liniji Borca i povisio na 1:3.

Međutim, furiozna četiri minuta, tokom kojih su viđena tri gola, okončana su pogotkom Obrena Cvijanovića. Odličan je ofanzivac Borca bio na današnjoj utakmici, a trud mu se isplatio u 74. minutu, kada je uspio da "ukrade" loptu golmanu Dnjipra, te postavi konačnih 2:3.

Detalje meča potražite u sekciji "RAZVOJ DOGAĐAJA".

Trener Nemanja Miljanović na ovom susretu nije mogao da računa na povrijeđenog Jovu Lukića, koji ima problema sa zadnjom ložom i moraće da pauzira par dana.

Borac će u Turskoj danas imati još jedan test. Od 15.30 po našem vremenu "crveno-plavi" igraće protiv Rešovije.

Podsjetimo, Banjalučani su do sada u Turskoj pobijedili Kairat 2:1, te dva puta remizirali. U prvom meču sa Akronom viđena su četiri gola, po dva na obje strane, dok se u dvoboju sa Arsenalom iz Tule mreže nisu tresle.

11:14

KRAJ

11:10

87' - Nazarenko neprecizan

Krenuo je Nazarenko sam na Ćetkovića, mladi golman Borca istrčao je da "skrati ugao", što je bio odličan potez koji je poremetio fudbalera Dnjipra. Ukrajinac je na kraju veoma loše šutirao i lopta je završila u gol-autu.

11:04

82' - Koškanje

Malo koškašnje na terenu, Subić i Džurasev zaradili su po žuti karton.

11:02

81' - Žuti karton za Melega

11:01

80' - Odlični Ćetković!

Još jedna velika odbrana Ćetkovića, nakon toga Džurasev je postigao gol, ali bio je u ofsajdu.

10:58

74' - GOOOL!!! Cvijanović, 2:3!

Velika greška golmana Dnjipra, Cvijanović mu je ukrao loptu, te pogodio za 2:3.

10:55

73' - GOOOL!!! Ponovo Dobvek!

Kratko je trajala radost "crveno-plavih".

Brzu akciju odigrali su Ukrajinci, a Dobvek je ispratio centaršut sa desne strane, bio je usamljen u kaznenom prostoru Borca i bez problema postigao svog drugi, a za Dnjipro treći gol.

10:53

71' - GOOOL!!! Meleg je "prepolovio" zaostatak

Konačno jedna sjajna akcija Borca - i odmah gol!

Bila je to tečna akcija, na kraju je Vušurović odlično iz prve poslužio Melega, koji trese mrežu Dnjipra - 1:2.

10:49

68' - Subić mijenja Kujundžića

10:45

63' - Ponovo Džurasek

Još jednom se Džurasek našao pred golom Borca, ali epilog je isti - nema promjene rezultata.

10:42

59' - Prva prilika za Dnjipro u nastavku

"Ispala" je odbrana Borca, Džurasek je bio u dobroj poziciji, ali neprecizno je šutirao. Lopta je završila pored lijeve stative gola Banjalučana.

10:37

55' - Mnogo bolja igra Borca

U odnosu na prvo, Borac je u drugom poluvremenu krenuo znatno konkretnije. Nekoliko puta Banjalučani su već bili pred golom rivala, ali nikako da ozbiljnije zaprijete.

10:31

49' - Korner za Borac

Dobar prodor Kujundžića, ali centaršut nije mogao da prođe - izblokiran je mladi fudbaler Borca, biće korner za Banjalučane.

Nakon udarca iz ugla, nema uzbuđenja.

10:27

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

10:16

POLUVRIJEME

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

10:15

44' - Zamalo 3:0!

Nazarenko je sada bio u kontri, nisu mogli da ga stignu odbrambeni fudbaleri Borca, ali je Ćetković još jednom sjajno intervenisao i spasio svoj gol.

10:07

37' - Ponovo Dnjipro!

Ponovo prilika, sada lopta odlazi preko gola Borca.

10:06

36' - Još jedna sjajna prilika za Dnjipro

Ovaj put sjajno brani Ćetković. Mnogo bolja igra Ukrajinaca.

10:04

33' - GOOOL!!! Dnjipro vodi 2:0!

Još jednom je loše bila postavljena odbrana Borca. Poslije kornera sa lijeve strane, lopta je stigla do Dobveka, koji precizno pogađa za 2:0.

9:59

29' - Prva javna opomena

Cvijanović je zaradio žuti karton zbog prigovora.

9:59

28' - Velika prilika za Dnjipro!

Bili su Ukrajinci sada blizu drugog gola. Nije dobro reagovala odbrana Borca, Jarmoljuk je ostao usamljen, ali srećom po "crveno-plave" iz povoljne situacije šutirao je preko Ćetkovićevog gola.

9:51

19' - Kohut neprecizan

Bila je gužva pred golom Borca nakon kornera za Dnjipro. Najviši u skoku bio je Kohut, ali je ukrajinski vezista glavom šutirao visoko preko gola.

9:41

10' - Budi se Borac

Uspostavili su Banjalučani terensku ravnotežu nakon šokantnog početka i rano primljenog gola. Sve češće su na protivničkoj polovini, a sada će imati i prvi korner.

9:35

4' - GOOOL!!! Ukrajinci već vode!

Prvu veliku priliku fudbaleri Dnjipra pretvorili su u vođstvo. Gol je postigao Di Franko.

Bila je to dobra akcija ukrajinskog tima, Argentinac je ostao usamljen na liniji šesnaesterca, precizno šutirao po sredini gola, a Ćetković nije mogao dobro da reaguje i lopta mu je završila iza leđa.

9:30

1' - Počela je utakmica