Poslije dva remija, u trećoj kontrolnoj utakmici u Turskoj Banjalučani zabilježili prvi trijumf.

FK Borac, Antalija Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Poslije dva remija u Turskoj (2:2 protiv Akrona, 0:0 sa Arsenalom iz Tule), Borac je zabilježio prvi trijumf.

Banjalučani su bili mnogo bolji rival od kazahstanskog Kairata, naročito u prvom poluvremenu, koje je bilo prilično zanimljivije i sadržajnije, te sasvim zasluženo slavili.

BORAC - KAIRAT 2:1 (1:0)
/Meleg 14, Begić 16 - Barzegar 86/

Mnogo bolje "crveno-plavi" su otvorili utakmicu i pravim "blickrigom" stigli do dva gola prednosti.

U 14. minutu Dejan Meleg iznenadio je sve. Odlučio se na direktan šut iz velike daljine, prevario i golmana Kairata Danila Ustimenka i lopta se zakoprcala iza njegovih leđa.

Samo dva minuta kasnije promjena rezultata. Amar Begić ispratio je akciju i centaršut Ognjena Cvijanovića, te povisio na 2:0.

Bio je Borac mnogo bolji, prijetio, u nekoliko navrata je gol rivala pokušao da ugrozi Jovo Lukić, zatim je ponovo pokušavao Meleg, ali promjene rezultata nije bilo.

Najbolju priliku za Kairat u prvom dijelu imao je Andrej Ulšin, ali je pogodio prečku.

Nije drugi dio igre bio toliko sadržajan kao prvi. Bilo je nekoliko prilika, ali se igra uglavnom odvijala na sredini terena.

Imao je Borac nekoliko prilika i za ubjedljiviju prednost, Toni Jović je u dobroj šansi pogodio spoljni dio mreže, a pokušaj Gorana Brkića je izblokiran poslije odlične kombinacije Dejana Vušurovića i Dine Ćorića.

Isprobao je Nemanja Miljanović veliki broj igrača na koje računa, a kazahstanski tim u finišu je stigao do utješnog gola.

Pogodak za konačnih 2:1 postigao je Iranac Arija Barzegar, fudbaler koji je na probi u Kairatu.

Borac će u subotu, 12. februara odigrati još dva test meča. Rival će biti Dnjipro, a istog dana planirana je i utakmica protiv Rešovije.

Detalje duela sa protivnikom Crvene zvezde u ljetošnjim kvalifikacijama za Ligu šampiona potražite u sekciji "RAZVOJ DOGAĐAJA".

NAJAVA UTAKMICE:

Poslije utakmica sa Akronom i Arsenalom iz Tule, fudbalere banjalučkog Borca očekuje novi ispit u Turskoj, gdje se od 27. januara nalaze na pripremama.

Bilo je planirano da Borac danas igra protiv ukrajinske Oleksandrije, ali je došlo do promjene, pa će crveno-plavi igrati protiv kazahstanskog Kairata.

U prva dva meča Borac je remizirao, prvo 2:2 protiv Akrona, potom 0:0 sa Arsenalom iz Tule, pa će fudbaleri Borca pokušati da dođu do prve pobjede, ali kako kažu, ona nije primarni cilj.

Trener Borca Nemanja Miljanović, najvjerovatnije na ovom meču neće moći da računa na Gorana Brkića, te na Igora Žurakovskog.

Brkić je propustio trening u ponedjeljak zbog lakše povrede lože, dok Ukrajinac ima povredu lista.

17:19

KRAJ, POBJEDA BORCA!

17:14

86' - GOOOL!!! Kairat je smanjio na 2:1

Kairat je smanjio zaostatak. Barzegar je strijelac. Inače Iranac koji je na probi u Kairatu.

17:08

78' - ...A Drča Milojevića

17:04

75' - Erić mijenja Begića, Ajaz Čavića

17:02

73' - Jović zamalo

Jović se našao iza odbrane rivala, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je pogodio spoljni dio mreže.

17:01

71' - Popara umjesto Brkića

Još jedna izmjena u Borcu. Šansu umjesto Brkića dobija Popara.

16:58

70' - Sada je i Brkić izblokiran

Odlična akcija Jovića i Vušurovića po desnoj strani, ponovo je Brkić izblokiran poslije povratne lopte.

16:56

68' - Zatišje

Pokušao je sada i Subić, ali i njegov centaršut završava u rukama golmana Kairata. Nema većih uzbuđenja trenutno.

16:49

61' - Ulazi Moraitis

Upravo će Meleg van igre. Mijenja ga Moraitis.

16:48

60' - Meleg izblokiran

Na isteku sata igre lijepa akcija Borca. Kombinovali su Ćorić i Vušurović, ali je Melegov šut sa 12-13 metara izblokiran.

16:46

58' - Kazahstanci pokušavaju iz daljine

Ne mogu fudbaleri Kairata da se približe Ćetkovićevom golu, pa pokušavaju iz daljine. Ipak, lopta odlazi preko gola, nema opasnosti po mrežu Borca.

16:45

56' - Čavić u prodoru, ali bez završnice

Čavić je bio u prodoru, ali nije uspio da uputi dobar centaršut i lopta je završila u naručju golmana Kairata. Nedugo zatim, "požutio" je i Milojević, zbog povlačenja protivnika rukom.

16:40

52' - Jović mijenja Lukića

Jovo Lukić požalio se na povredu, pa je napustio teren. Umjesto njega u igri je Toni Jović.

16:37

49' - Prijeti Lukić

Prva prilika u nastavku. Lukić se izborio za loptu u protivničkom šesnaestercu, šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

16:33

46' - Promjene u Borcu

Na startu drugog dijela igre u timu Borca došlo je do promjena. U igri su Bošnjak, Ćoric, Vušurović i Subić, a susret su završili Vojnovič, Kujundžić, Cucin i Cvijanović.

16:19

- POLUVRIJEME -

Odličnih 45 minuta za Borac, koji na pauzu odlaze s dva gola prednosti. Strijelci su bili Dejan Meleg u 14. i Amar Begić u 16. minutu.

16:16

44' - Ćetković odlično brani

Novi pokušaj fudbalera Kairata iz prekida. Bio je to solidno izveden slobodan udarac, ali Ćetković se nije dao iznenaditi.

16:13

39' - Prilike kao na traci

Opet prijete raspoloženi Banjalučani.

Lukić je sada šutirao, golman Kairata uspio da brani, a Cvijanović sa nekih osam metara iskosa šutira preko gola. Bio je ofanzivac Borca ometan, možda i pod faulom, ali nije bilo penala.

16:12

38' - Još jednom Meleg

Nova prilika za Borac. Ponovo je Meleg pokušao iz daljine, bio je to dobar šut, ali ne toliko precizan kao u 14. minutu.

16:11

36' - Lukić neprecizan

Povukao je loptu kapiten Borca Jovo Lukić, šutirao, ali neprecizno. Nema promjene rezultata.

16:07

32' - Prečka!

Poslije još jednog slobodnog udarca, Uljsin je pogodio prečku, u nastavku su fudbaleri Kairata uspjeli da uguraju loptu u mrežu Borca, ali je dosuđen očigledan prekršaj nad Ćetkovićem i gol je poništen. Ostaje 2:0.

16:06

31' - Novi žuti karton

Nakon što se situacija smirila i prekid je izveden, Meleg je rukom blokirao šut rivala, pa se i on našao u bilježnici glavnog sudije.

16:05

30' - Koškanje na terenu

Dosuđen je prekršaj za Kairat pred kaznenim prostorom Borca nakon čega je došlo do gužve na terenu. Rezultat svega su po žuti karton za Lukića i Seidahmeta.

Izvor: YouTube/Screenshot

15:55

22' - Borac mnogo bolji

Banjalučani diktiraju tempo igre, lopta je konstantno na polovini koja pripada fudbalerima Kairata. Za sada sigurna igra izabranika Nemanje Miljanovića.

15:55

21' - Prvi žuti karton

Zbog oštrog starta nad Cvijanovićem, Aljikulov je prvi igrač sa žutim kartonom na utakmici.

15:51

16' - GOOOL!!! Već je 2:0!

Furioznih nekoliko minuta Borca, Begić je povisio na 2:0.

Bila je to dobra akcija Banjalučana, Cvijanović je na kraju centrirao sa desne strane, Begić sve dobro ispratio i poduplao prednost "crveno-plavih".

15:49

14' - GOOOL!!! Borac vodi 1:0!

Sjajan pogodak Dejana Melega!

Dosuđen je prekršaj za Borac, Meleg je namjestio loptu, svi su očekivali centaršut, ali je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde iznenadio sve, šutirao direktno u gol i prevario golmana Ustimenka.

15:43

7' - Prva prilika

Nakon početnog ispitivanja snaga, prva prilika na meču, i to za Kairat. Astanov je probio po desnoj strani i ubacio oštru loptu koja prolazi kroz peterac, nakon toga Seidahmet šutira u dobro postavljenog Ćetkovića.

15:38

- Tu je i stručni štab Širokog Brijega

Na tribinama je i Jure Ivanković sa svojim pomoćnicima iz Širokog Brijega. Upravo će tim s "Pecare" biti prvi rival Borca na startu drugog dijela sezone.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

15:35

- Dudić na tribinama

Trener Veleža Feđa Dudić uživo posmatra duel Borca i Kairata. Očigledno da šef stručnog štaba mostarskih "rođenih" želi što bolje da "snimi" situaciju u banjalučkom timu, sa kojim će se njegov klub susresti već u drugom kolu proljećnog dijela prvenstva.

15:33

1' - Počela je utakmica

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga