Juventus se branio kao rijetko kada: Torinu "samo" bod, Vlahović i društvo se provukli (VIDEO)

Osakaćen brojnim povredama, Juventus nije mogao da isparira veoma raspoloženom gradskom rivalu, ali je na kraju ipak stigao do remija.

Dušan Vlahović, Juventus Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Potpuno je Torino nadigrao gradskog rivala, kao rijetko kada Juventus je bio prinuđen da se brani, ali na kraju pobjednika nije bilo.

U 180. prvenstvenom torinskom "Derbiju dela Mole" - JUVENTUS - TORINO 1:1 (1:0)

Srdačno su se pred početak susreta pozdravili Dušan Vlahović s jedne, te Vanja Milinković-Savić i Saša Lukić s druge strane, ali prijateljstva među Srbima na terenu nije bilo.

Ekipa Ivana Jurića od samog starta meča pokazala je da je u goste najljućem rivalu došla sa željom da izbori što bolji rezultat.

Naročito jer su "bjankoneri" imali velikih problema sa povrijeđenim igračima, prvenstveno u odbrani. Danilo, Leonardo Bonući, Đođro Kjelini, svi oni bili su nedostupni, a onda se na zagrijavanju povrijedio i Danijele Rugani, koji je trebalo da počne meč.

Iako su fudbaleri Torina dominirali u prvom dijelu, ipak su na pauzu otišli s golom zaostatka.

U 13. minutu Huan Kvadrado odlično je centrirao iz kornera, Matajs De Liht naskočio je Dušana Vlahovića, ali i protivničke igrače, fenomenalno šutirao glavom i zakucao loptu u mrežu nesigurnog Milinković-Savića.

Veliki problemi sa povredama nastavili su da prate Juventus, pa je na pauzi između dva dijela izašao i Luka Pelegrini, a onda ni Paulo Dibala nije izdržao - morao je da napusti teren nakon nepunih 10 minuta u drugom poluvremenu.

Sve ovo "natjeralo" je goste da krenu još ofanzivnije i zasluženo izjednačenje stiglo je u 62. minutu.

Od posljednjih 16 mečeva dva najveća torinska kluba, Juventus je slavio čak 13 puta, uz tek tri remija, što dovoljno govori koliko Torinu znači večerašnji bod.

Prvi put od 28. novembra Andrea Beloti bio je starter, te je pokazao da nije zaboravio kako se daju golovi. Izjednačenju je prethodio sjajan prodor Josipa Brekala, a onda je uslijedio volej Belotija za 1:1.

Nije se Dušan Vlahović večeras naigrao. Umor je bio primijetan kod Srbina, pa ga je Masimilijano Alegri zamijenio petnaestak minuta prije kraja meča.

Pokušali su fudbaleri "granate" doći i do kompletnog plijena, prvi put još od 2015. godine, ali ostalo je 1:1.