Dan za zaborav Luke Milivojevića: Srbin se vratio u tim, stavio kapitensku traku i kiksnuo pred svojim golom

Napravio je grešku i savladao sopstvenog golmana.

luka milivojević postigao autogol protiv barnlija Izvor: Profimedia/David Klein/Sportimage

Subota nije bila dobar dan za srpskog vezistu i kapitena Kristal Palasa Luku Milivojevića. U meču protiv Barnlija (1:1), on je savladao svog golmana autogolom, pokušavši da reaguje na centaršut Arona Lenona.

Rezultat je u tom trenutku bio 1:0 za njegov tim, a ovaj bod će i te kako zadovoljiti Barnli jer je odmakao za poen Evertonu nakon uzastopnih pobjeda protiv Brajtona i Totenhema. Strijelac gola za Palas bio je Džefri Šlut u 9. minutu poslije sjajnog prodora Majkla Olisea na desnom krilu.

Ipak, u prvom minutu nastavka Milivojević nije srećno reagovao i zbog toga će ovaj dan sigurno htjeti da što prije zaboravi. On se vratio u postavu jer je trener poslije trijumfa protiv Votforda (4:1) napravio tri promjene i poslao na klupu Čeikua Kujatea, Vila Hjuza i Žan-Filipa Matetu, a šansu su protiv Barnlija dobili i Džejms Mekartur i Džefri Šlup.

Milivojević (30) je jedan od starosjedilaca u ekipi, u klubu je od januara 2017. kada je stigao iz Olimpijakosa i ugovor mu ističe narednog ljeta. Ove sezone nije standardan kao prethodnih, pa je do sada odigrao 13 utakmica, a sinoć je zamenjen poslije 60 minuta.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!