Sloboda prijeti Krupi: Argentinac pogurao Novljane na diobu prvog mjesta!

Sa dva gola u prvih 15 minuta susreta, Argentinac Đenaro Bautista Lelji najavio pobjedu Slobode u Banjaluci protiv Željezničara.

FK Sloboda Novi Grad Izvor: Promo/FK Sloboda Novi Grad

Fudbaleri Slobode iz Novog Grada odlično su počeli proljećni dio sezone u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Nakon domaćeg minimalnog trijumfa protiv Podrinja, izabranici Duška Vraneševića u prvom meču 17. kola kao gosti porazili su Željezničar na "Predgrađu" 3:1 (3:0).

ŽELJEZNIČAR - SLOBODA 1:3 (0:3)
/Baštić 62 - Lelji 4, 14, Kovačević 37/

Gosti iz Novog Grada već u prvom poluvremenu stekli su nedostižnu prednost, a briljirao je Argentinac Đenaro Bautista Lelji, koji je postigao dva gola, prvi već u četvrtom, a drugi u 14. minutu.

Kada je Ljubomir Kovačević u 37. minutu povisio na nedostižnih 3:0, bilo je jasno da će se gosti radovati. Sve što su Banjalučani do kraja uspjeli je počasni gol Staše Baštića u 62. minutu.

Ovim trijumfom Sloboda se bodovno izjednačila sa Krupom na liderskoj poziciji, s tim da jesenji šampion iz Krupe na Vrbasu ima utakmicu manje (u subotu od 14.30 gostuje Alfa Modriči).

Sutjeska - Sloga (16.00)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!