Dupovac opet isključen, Sarajevo i bez njega demoliralo Posušje - 6:0 na Koševu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Samo što se vratio na teren nakon suspenzije kapiten Sarajeva je ponovo dobio crveni karton, ali to nije poremetilo bordo ekipu.

m:tel premijer liga bih Sarajevo - Posušje crveni karton Amer Dupovac Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Amer Dupovac zbog crvenog kartona u sarajevskom derbiju propustio je derbi protiv Borca, nije igrao ni protiv Slobode u kupu BIH, a sada ponovo mora na hlađenje.

Tek što se vratio na teren i odigrao svega 25 minuta kapiten Sarajeva je ponovo isključen, ovog puta na meču Sarajeva i Posušja.

Međutim, i bez njega Sarajevo je demoliralo Posušje i slavilo sa čak 6:0 protiv "davljenika".

Bordo tim je imao 3:0 nakon prvog poluvremena, a onda u nastavku strpao još tri gola u mrežu Posušja koje praktično nije ni prišlo golu Dizdarevića.

Nakon nekoliko promašaja, pa i pogođene stative Varešanović je u 24. minutu zatresao mrežu i doveo Sarajlije u vođstvo, a pet minuta kasnije i povisio na 2:0.

Ni njega ni saigrače nije poremetilo isključenje Dupovca u međuvremenu, koji je srušio Mašića, pa mu je sudija Grbić pokazao crveni karton jer je bio posljednji igrač odbrane.

Domaći navijači potom su imali šta da poruče sudiji Grbiću, međutim, meč je natsavljen u istom ritmu pa je u 35. minutu bilo već 3:0 za Sarajevo.

Avramovski je asistirao, a Hebibović pogodio za ogromnu prednost domaćih nakon prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme bilo je čista formalnost, ali malo ko je očekivao da će Sarajevo sa desetoricom u potpunosti nadigrati goste za pravi debakl na Koševu.

Štoper Sarajlija Darko Lazić, koji je ušao u igru nakon isključenja Dupovca uspio je da se upiše u strijelce nakon kornera u 52. minutu i dodavanja Avramovskog.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde nešto kasnije upisao je i treću asistenciju na meču uposlivši Čatakovića za 5:0, a potom je Čataković asistirao Suljiću za konačnih 6:0 na Koševu.

Sarajevo je ovom pobjedom prišlo Borcu na samo dva boda, ali će Banjalučani svoj meč 23. kola odigrati od 17 časova kada dočekuju Leotar.